SON DAKİKA: Acılı anne kızına tecavüz edip katleden caniyle yüzleşecek!

Takvim yaprakları 2019 yılının Ocak ayının son gününü işaret ediyordu. Hull Üniversitesi’nde felsefe eğitimi alan 21 yaşındaki Libby Squire, okuldan arkadaşlarıyla gece dışarı çıktı. Bir gece kulübüne gitmişti ancak çok sarhoş olduğu gerekçesiyle kapı görevlileri tarafından içeri alınmadı. Arkadaşları onu bir taksiye bindirdi, ücretini ödedi ve eve götürülmesi için talimat verdi.

EN SON BİR BANKTA OTURURKEN GÖRÜLDÜ

Şoför onu öğrenci evine bıraktıktan sonra Libby, hemen içeri girmek istemedi. Kafası karışmış ve biraz da ağlamaklı bir hale gelmiş olacak ki, soğuk ve karlı gecede biraz kafasını dağıtmak isteyerek banka oturdu.

Felsefe öğrencisi Libby, 1 Şubat 2019’un ilk saatlerinde arkadaşlarından ayrıldıktan, bankta otururken görüldü. Bu onun son görülmesi oldu.

Pawel Relowicz, onu hedef aldığında savunmasız durumdaydı.

PARKA GÖTÜRÜP TECAVÜZ ETTİ

Kız öğrenciler üzerinde röntgencilik geçmişi olan ve kendine savunmasız bir kurban arayan 26 yaşındaki Pawel Relowicz, evli ve iki çocuk babasıydı. Libby, onun tam aradığı kurbandı.

Genç kızı arabasına bindirdi, yakındaki bir parka götürdü ve burada ona tecavüz etti. Daha sonra kızı öldürdü ve cesedini Hull Nehri’nin dondurucu sularına attı.

DONDURUCU SUDA YEDİ HAFTA

Libby’nin cansız bedeni, kaybolduktan yedi hafta sonra nehirde keşfedildi. Cesedi o kadar uzun süre su altında kaldı ki, patologlar ölüm nedenini belirleyemedi bile.

Annesinin dediğine göre Libby, herkesin en iyi arkadaşı olarak gördüğü, girişken, eğlenceli, sevecen bir kızdı:

Alıntı Metni

Pawel Relowicz geçen yıl Şubat ayında, en az 27 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve şu anda yüksek güvenlikli HMP Wakefield’de parmaklıklar ardında.

Libby’nin ölümünden bu yana, annesi Lisa Squire, daha ciddi suçların işlenmesini önlemek için düşük seviyeli seks suçlularına karşı daha sert önlemler alınması için politikacılarla görüştü. Ayrıca üç genç çocuğu olan Squire, insanları tüm ‘küçük’ suçları polise bildirmeye çağırdı.

KIZININ KATİLİYLE BULUŞACAK

Şimdiyse Lisa Squire, 21 yaşındaki en büyük kızı Libby’ye tecavüz eden ardından da onu öldürüp cesedini nehre atan saldırganla tanışmaya hazırlanıyor. 26 yaşındaki Polonyalı kasap Pawel Relowicz, acılı anne Squire’ı görmeyi kabul etti.

Lisa Squire, “Biraz gergin olabilir” diye hem abartısız hem de şaşırtıcı bir yüce gönüllülükle kabul ediyor:

Alıntı Metni

KADINLARIN EVLERİNDEN İÇ ÇAMAŞIRI ÇALDI

Lisa Squire’ın istediği tek şey cevaplar; kızının nasıl öldüğünü bilmek istiyor. Polonyalı bir kasap olan Pelowicz, şu anda işlediği iğrenç suçlarından dolayı 27 yıl cezasını çekiyor ancak suçunu her zaman inkar etti.

Pelowicz, Libby’yi öldürdüğünde 24 yaşındaydı ve evli iki çocuk babasıydı. Son 19 ay içinde genel ahlak kurallarını bozmuş, röntgencilik ve hırsızlık yapmıştı. Ayrıca kadınların evlerinden mahrem eşyalar çalan Pelowicz’in Libby’yi öldürmeden önce bunlar gibi bir dizi cinsel suç işlemiş olması, tehlike işareti olmalıydı.

Ancak sabıka kaydı yoktu ve polis onu tutuklamadı. Tutuklansa, Libby’yi öldürmesi engellenebilir miydi? İşte bu, Lisa’nın aklını kurcalayan bir soru:

Alıntı Metni

“KIZIMIN NASIL ÖLDÜĞÜNÜ BİLMEK İSTİYORUM”

Lisa, akıllı ve nazik kızına o kadar yakındı ki, ölümün asla kıramayacağı kadar güçlü bir bağ ile bağlı olduklarına ve tek bir varlık gibi hissettiklerine inanıyor. Libby’nin hayatının son saatlerini nasıl geçirdiği bilmecesi hiçbir zaman çözülmedi ve bu da annesini rahatsız ediyor.

Alıntı Metni

Lisa hala Libby’den şimdiki zamanda bahsediyor; sanki elle tutulabilen ve yaşayan bir varlıkmış gibi. Ve şimdi bile anne ve kızı arasında bir bağ var.

“O 27 YIL SONRA ÖZGÜR OLACAK AMA KIZIM GERİ DÖNMEYECEK”

Alıntı Metni

Bir hastanede doğum sonrası hemşiresi olan 52 yaşındaki Lisa, 56 yaşındaki mühendis Russell ile evli. Üç çocukları ile birlikte yaşıyorlar. 21 yaşındaki Beth, 21; 16 yaşındaki Maisy ve 15 yaşındaki Joe, onun için umut ve teselli kaynağı. 27 yıla mahkum edilen Relowicz’e müebbet hapis cezası verilmesi gerektiğine inanıyor:

Alıntı Metni
PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir