O Kız dizisinde Zeynep’in hikayesi akşama damga vurdu! Sitare’den korkunç plan

Bahar GENCER/ Milliyet.com.tr
Senaryosunu Sırma Yanık’ın kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda Özlem Günhan’ın oturduğu‘O Kız’ dizisi, 21 Eylül Çarşamba akşamıilk bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Başrollerini Erkan Petekkaya (Kadir), Sezin Akbaşoğulları (Sitare), Cengiz Orhonlu (Ozan), Dilin Döğer’in (Zeynep) paylaştığı, kadrosunda;Macit Koper (İsmail), Asiye Dinçsoy (Türkan), Orhan Kılıç (Fevzi), Ayten Uncuoğlu (Fatma), Münire Apaydın (Nimet), Ilgın Çakır (Mine), Melih Selçuk (Salih), Ece Efe(İpek), Göktuğ Yıldırım (Mustafa), Cem Kurtoğlu (Arkın), Deniz Bakacak (Seda), Mustafa Konak (Yusuf), Nehir Gökdemir (Esma), Zeynep Sönmez (Seher) gibi isimlerin yer aldığı diziye; Kadir’in kızı Zeynep’in başına gelenler damga vurdu.

‘O Kız’ dizisinin ilk bölümünde; halası Türkan ve eniştesi Fevzi’nin evinde; dedesi, heybetli cüssesine rağmen aklı da kalbi de beş yaşında olan babası Kadir ve kuzenleriyle yaşayan Zeynep, bir gün halası yerine; takipçisi olduğu internet fenomeni Ozan Mert’in evine temizliğe gider.Ertesi gün babası Kadir’in halası Türkan’ı çekiştirip düşürmesi Zeynep’in hayatını değiştirecek sürecin kapısını aralar.

KIYAFETLERİNİ GİYMEDEN EVDEN KAÇTI

Kolunu inciten halası yerine Ozan Mert’in evine gitmeye devam eden Zeynep, akşam kuzeni İpek’le şakalaşırken; Ozan’ın eve geldiğini duymadı. Hem patronu hem sevgilisi olan Sitare ile sıkıntılı bir gün geçiren ve alkolü fazla kaçıran Ozan, Zeynep’e samimi davrandı. O tuvalete gidince de arkasından içeriye giren Ozan, ona saldırdı. Çok korkan Zeynep, kıyafetlerini giymeden evden kaçınca da peşinden gitti. Zeynep’i her şeyi yanlış anladığını söyleyerek ağabeyi, aynı zamanda da şoförü olan Salih ile eve yolladı. Ağabeyinden güvenlik kamerası görüntülerini alıp yok etmesini istedi.

Erkan Petekkaya’dan ‘O Kız’ açıklaması

HALASI ZEYNO’YU SUSTURDU

Büyük bir korku yaşayan Zeynep’i kapıda halası karşıladı. Yeğenine ne olursa olsun susması ve işe devam etmesi gerektiğini söyleyen Türkan, kocası Fevzi olanı biteni öğrenirse; eniştesinin babası, dedesi ve onu evden kovacağını vurguladı. Şoka giren Zeynep kendini toparlayamazken Ozan Mert de arkadaşlarıyla bir mekâna gitti.

OZAN’IN SÖZLERİ SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Bu sırada eski kız arkadaşını gören ve onun sözleriyle sinirlenen Ozan, arkadaşlarıyla konuşması sırasında kadınları aşağılayan sözler sarf edince olanlar oldu. Bu sözler sosyal medyada ifşa olurken Ozan, kem kendini hem de Sitare’nin ajansını zor durumda bıraktı. Sitare sormasına rağmen, temizlikçi kızla arasında geçenleri de saklayan Ozan Mert, ağabeyinin memlekete gidelim tavsiyesini dinlemedi.

Yaşadığı kötü olaya rağmen halasının temizliğe gitmesi konusundaki ısrarına bir şey diyemeyen Zeynep, Ozan’ın evine bir kez daha gitti. O sırada eve gelen Ozan, Zeynep’in karşısına geçerek onunla yüzleşti ve her şeyi yanlış anladığını ifade etti.

‘O kız’ dizisinin karakterleri

SALİH’TEN ŞAŞIRTAN HAMLE

Kardeşini yaşadığı hayattan ve Sitare’den kurtarmak isteyen ağabeyi Salih, lobiden aldığı görüntüleri isimsiz bir şekilde Sitare’ye ulaştırdı. Gördüğü manzarayla büyük bir hayal kırıklığına uğrayan Sitare, soluğu Ozan’ın evinde aldı. Ona kimseyi taciz etmeyeceğini düşündüğü ama yanıldığını söylerken; ‘Her şey bitti’ dedi.

SİTARE KRİZİ FIRSATA ÇEVİRDİ

Yaşananların ardından krize el koyan Sitare, önce kızını işine son verdi. Bu haber Türkan’a ulaşınca; Fevzi hem Zeynep’e hem de eşine çok kızdı. Halasını üzmek istemeyen Zeynep, son iş günü için Ozan Mert’in evine bir kere daha gitti. Ozan’ı küvette sızmış bir şekilde bulan Zeynep, onu yatağına taşıdı. Bu sırada eve gelen Sitare, yaşananları lehine çevirmek için düğmeye bastı.

Eve yeni gelmiş gibi davranan Sitare, Zeynep’i bir bahaneyle kafeye yollayarak, Ozan’ı uyandırdı. Ardından kurşunu kendilerinin sıkacağını söyleyen Sitare, “Kendimizi kurtaracağız, kızı harcayacağız” dedi. İlk iş olarak da Zeynep ve Ozan’ın güvenlik kamerasındaki görüntülerini basına sızdırdı.

Kanal D lansmanında küçük yıldız Mustafa Konak’a yoğun ilgi

YORUM YAĞDI

Ozan’ın evine gitmesiyle hayatı değişen Zeynep’in zorlu hayatı ve yaşadıkları sosyal medyada gündem olurken, dizide Kadir’e hayat veren Erkan Petekkaya ve Sitare’yi canlandıran Sezin Akbaşoğulları’nın performansına övgüler yağdı.İşte o yorumlardan bazıları…

Alıntı Metni

PaYLaŞşşş

1 Yorum

  1. süper diziydi yaa

Yorumlar kapalı.