İlham Gencer çaldı, Ajda Pekkan söyledi

Türkiye’nin ilk piyanist şantörlerinden olan, 1931 yılında ilk bestesini yapan, 1944’te profesyonel müzik kariyerine adım atan İlham Gencer, geçtiğimiz ramazan ayında oruç tutmuş ve ilerleyen yaşının orucu kaldıramamaması sonucu rahatsızlanmıştı. Ajda Pekkan, ‘Hocam’ dediği usta sanatçıyı, tedavi gördüğü Bodrum Acıbadem Hastanesi’nde ziyaret etmişti.

İLHAM GENCER 100 YAŞINDA

Sanat camiasının yaşayan efsanesi İlham Gencer, dün akşam Titanic Deluxe Bodrum Hotel’de gerçekleşen sürpriz kutlama ile 100’üncü yaş gününü kutladı. Oğlu Bora Gencer’in organize ettiği doğum günü kutlamasında sanat camiasından dostları, Gencer’i yalnız bırakmadı.

Muhtarıyla eczaneye gitti

GECENİN SÜRPRİZİ AJDA PEKKAN

Doğum günü kutlaması ilk olarak yemekle başladı. Daha sonra ana sahnede sanatçı dostları sahneye çıkarak, İlhan Gencer’e unutulmayacak bir doğum günü yaşattılar. Gecenin sürprizi ise Ajda Pekkan oldu. Süperstar, yıllar önce İlhan Gencer’le birlikte seslendirdikleri İtalyanca bir şarkı seslendirdi. Bu şarkıya kayıtsız kalmayan Gencer ise piyanonun başına geçerek, Pekkan’a eşlik etti.

100’üncü yaş günü pastasını sanatçı dostlarıyla birlikte üfleyen İlham Gencer, pastayı kesmek için eline aldığı kılıçla basın mensuplarına poz vermeyi de ihmal etmedi.

UZUN YAŞAMIN SIRRINI PAYLAŞTI

Geçtiğimiz ay Nişantaşı’nda piyano başında poz veren usta müzisyen, sağlıklı ve uzun yaşamasını yıllardır oruç tutmasına ve spora borçlu olduğunu söylemişti. Günde sadece bir kez yemek yediğini ve sabah kalkar kalkmaz bir saat spor yaptığını anlatan Gencer, şu ifadeleri kullannmıştı:

Alıntı Metni

“70 YILDIR ORUÇ TUTUYORUM”

Başarılı müzik adamı, “Az yemek yerim çünkü 70 yıldır oruç tutuyorum. Günde bir kez yerim, 12 ay oruçluymuşum gibi sabah kahvaltı yapmam. Günde bir öğün yiyorum, sonra da meyve yerim. Bunun da sağlığıma faydası var. Bu mideye yazık değil mi?” şeklinde konuşmuştu.

İlham Gencer, şarkının hikayesini anlattı
PaYLaŞşşş