Çocuğu olanlara destek verilecek! 3300 TL çocuk desteği PTT’den alınacak! 3300 TL çocuk desteği hakkında tüm detaylar…

Bakanlığın PTT aracılığıyla yaptığı yardımla çocuklu aileler 3 bin 295 TL ödeme alabiliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı, çocuklu tüm ailelere 3 bin 295 TL ödeme yapılacağını açıkladı. 3300 TL desteği PTT’den nasıl alınabilir? Çocuk nafakası için başvuru şartları nelerdir? PTT aracılığıyla kimler nafaka başvurusunda bulunabilir? Detaylar burada…

PTT yardım parası ne kadar?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, çocuklu ailelere ihtiyaçlarına göre ödeme yapılacağını açıkladı. PTT tarafından sağlanacak destek miktarı çocuk sayısına göre değişmektedir. 1-2 çocuklu ailelere 350 TL, 3 çocuklu ailelere 450 TL ödeme yapılıyor. 4 çocuğu olanlara 550 TL, 5 ve üzeri çocuğu olanlara 650 TL destek veriliyor.

PTT nafakası özellikle çocuğu olan tüm ihtiyaç sahibi ailelere verilmektedir. Başvuruların onaylanması yoğun talep nedeniyle değişiklik gösterebilir. Bu yıllık desteklerin 3.295 TL’ye yükseltildiği açıklandı. Bakan Yanık, 2023 yılı için PTT aracılığıyla ailelere sağlanan nafaka miktarının 3 bin 295 TL’ye yükseltildiğini açıkladı.

Yardım başvurusu nereye yapılır?

Çocuklu aileler için 3.295 TL’ye kadar destek başvuruları e-devlet veya Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıfları (SYDV) üzerinden yapılabilecek. Başvuruların uygun görülmesi halinde ailelere 12 ay süreyle ödeme yapılacak.

PaYLaŞşşş