ATM’den nakit destek garantisi! Hemen bankamatik kartınızı takarak 15.000 TL karşılıksız ödeme alabilirsiniz.

Emeklileri sevindirecek nakit desteği haberleri başlıyor. Bankalar peş peşe açıklayarak, ekonomik açıdan zor durumdaki emekliler için müjdeyi getirdi. Emekli vatandaşlar maaşlarının 10 katına kadar hem maaş ikramiye hem de kredi alma imkanına sahip olacak. İşte o bankalardan açıklama geldi Emekliler, kartlarını ATM’ye takarak 15 bin TL’ye varan ödemelerini anında alabiliyor.

HEM İRAMİYE HEM DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ

Özel bankalar 2023 yılında da emekliler için yarışlarını sürdürüyor. Geçen yıl başlayan ikramiye yarışı bu yıl da devam ederken, maaşını devreden emekli vatandaşlar hem maaş ikramiyesi alacak hem de maaşının 10 katına kadar düşük faizli kredi kullanabilecek. Şu anda özel bankalarda ikramiye tutarı 4000 ile 8000 TL arasında değişmektedir. Ancak en önemlisi emeklilerin düşük faizli kredi alabilmesi. Emekliler maaşlarının 10 katına kadar düşük faizli kredi çekebiliyor. Örneğin maaşı 5 bin 500 TL olan bir emekli özel bankalara başvurarak 55 bin TL’ye kadar düşük faizli kredi alabiliyor.

Emekliler için düşük faizli kredi verenler belirlendi. Kuveyt Türk, Albaraka Türk, Akbank, Türkiye İş Bankası, Garanti, Finansbank, ING Turkey ve TEB bankaları cüzdanlarını emekliler için açtı. Bu bankalar, Şubat ayı sonuna kadar yürüttükleri kampanyalar kapsamında 24 ay geri ödemeli 55.000 TL’ye varan düşük faizli kredi imkanı sunuyor.

Elbette 36 ay geri ödeme süresi kullanmak da mümkün ancak bu durumda alabileceğiniz kredi limiti düşüyor. BDDK’nın geçtiğimiz aylarda aldığı karara göre 50.000 TL ve üzeri krediler için 24 ay, 50.000 TL altı krediler için 36 ay vade uygulanıyor.

Emeklilere düşük faizli kredi imkanı sunan bankalar, emekli maaşının 10 katına kadar nakdi destek verebiliyor. Ayrıca faizsiz nakit avans fırsatları da sunulmaktadır. Örneğin bir bankadan emekli maaşı alıyorsanız ve kredi kartınızı kullanıyorsanız kartınızı ATM’ye takarak anında 15.000 TL’ye kadar faizsiz nakit avans çekebilirsiniz.

Bankaların faizsiz nakit avans kampanyalarında maksimum 10 taksite kadar geri ödeme yapılabilmektedir. Vadeli ödeme ile kullanacağınız 15.000 TL’ye kadar olan nakit avans işlemlerinden ayrıca ücret alınmaz. Geri ödemenizi tamamen faizsiz yapabilirsiniz.

PaYLaŞşşş