Kadınlara Aile Bakanlığı’ndan 500 TL Düzenli Nakit Yardımı Başlıyor! Her ay düzenli 500 TL verilecek! Hemen başvurun…

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kadınlara yönelik yeni destek paketini açıkladı. Eşini kaybetmiş ve herhangi bir sosyal güvencesi olmayan kadınlar aylık 500 TL nakdi yardım başvurusunda bulunabilecek. Bakanlık, “Eşini Kaybeden Kadınlara Düzenli Nakdi Yardım Programı” başlattı ve programın detayları belli oldu. Peki, 500 TL’lik yardım için başvuru şartları nelerdir ve PTT’den nasıl alınır?

İŞTE BAŞVURU DETAYLARI

Eşini kaybetmiş ve hane geliri kişi başına düşen asgari ücretin üçte birinden az olan kadınlar bu yardıma başvurabilir. Ödemeler Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıfları aracılığıyla dağıtılacaktır. Başvuru işlemi TC kimlik numarası ile hızlı bir şekilde tamamlanabilmektedir. Dilerseniz e-Devlet portalında yer alan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesi altında yer alan sosyal yardım ödeme başvuru formu ile de başvurabilirsiniz.

KİMLER BU YARDIMI ALABİLİR?

Bakanlıktan sosyal yardım alabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu koşullar arasında Türk vatandaşı olmak, başka bir kişiyle resmi veya dini nikahı bulunmamak, sigortalı bir işte çalışmıyor olmak ve maddi desteğe ihtiyacı olduğunun belirlenmesi sayılabilir.

Başvuru koşullarını sağlıyorsanız Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıflarını ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Alternatif olarak, başvuru formunu e-Devlet portalı üzerinden de doldurabilirsiniz.

PaYLaŞşşş