Büyük Müjde Maaşlara yüzde 50 zam yapıldı! 2 Bin 600 liradan 4 bin liraya çıkarıldı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın yürüttüğü, Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfınca, şartlı bağış kapsamındaki hak sahiplerine ödenen aylık miktar 2 bin 600 liradan 4 bin liraya yükseltildi. Böylece yüzde 50’lik zam yapılmış oldu.

Mütevelli Heyeti Başkanlığını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın yürüttüğü, Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı tarafından şartlı bağış çerçevesindeki hak sahiplerine ödenen aylık miktar yüzde 53.84 artırılarak, 1 Kasım 2022’den geçerli olmak üzere 2 bin 600 TL’den 4 bin TL’ye yükseldiğini duyurdu.

15 Temmuz şehit yakınları ve gazileri için toplam 11 milyon 912 bin TL, Beşiktaş’taki terör saldırısında şehit olanların yakınları ve diğer hak sahiplerine toplam 384 bin TL ödendi. Böylece Kasım 2022’de Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı tarafından hak sahibi şehit yakınları ve gazilerin hesaplarına toplam 12 milyon 296 bin TL yatırılmış oldu.

Vakıf maddi desteğin yanı sıra sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerle de şehit yakınları ve gazilerin yanında yer alıyor. Şehit çocuklarına yönelik kültürel geziler ve sportif faaliyetler düzenleniyor.

PaYLaŞşşş