‘Yargı’da yalanlar kısa sürdü! ‘Öldüren Merdan değil’

Öykü BADUR / Milliyet.com.tr
Kanal D’nin Ay Yapım imzalı dizisi ‘Yargı’, son bölümünde çok konuşulan sahneleriyle ekrandaydı. 11 Aralık Pazar akşamı 47’nci bölümüyle izleyenlerle buluşan ‘Yargı’nın, sosyal medyada #Kaçamak ve #Yargı etiketlerine seyircilerden tahminler yapıldı. Son bölümde Parla, Ceylin’e Serdar’ı öldürdüğünü itiraf etmişti. 47’nci bölümde ise Merdan’ın az ömrü kaldığını öğrenen Ceylin, hem bu yükün altında ezildi hem de ailesi ve adalet arasında kaldı.

Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu, ‘Yargı’nın yeni bölümleri için Ihlara Vadisi’nde

‘YARGI’ SON BÖLÜM İÇİN…

KENARA SIKIŞTI

Erguvan ailesi, yaşanan gelişmelerin ardından Ceylin’in bu gerçeği Ilgaz ile paylaşmasından endişe etti. Ilgaz ise dedesi Merdan’a gidip vaktinde neden bunu paylaşmadığını sordu. Kardeşi Defne’nin çok sevdiği dedesinin ardından ne yapacağını dile getirdi. Merdan ise cezasının verilmesini talep etmekle yetindi.

Aylin, kızı adına Ceylin’in sessiz kalması için ağır bir konuşma yaptı. Ceylin büyük bir yükün altına girdi.

Yaşanan olaylar içerisinde iyice sıkışan Ceylin, Merdan’ı ziyaret ederek neden bunu yaptığını sordu ve bunun haksızlık olduğunu söyledi. Merdan hasta olduğunu, az zamanı kaldığını, Parla’nın hapishanede yapamayacağını ve Serdar için değmeyeceğini anlattı. Duydukları karşısında büyük üzüntü duyan Ceylin, zor anlar yaşadı.

MERDAN’IN ANLATTIKLARI CEYLİN’İ SARSTI / İZLEMEK İÇİN TIKLA

METİN VE CEYLİN ARAŞTIRMADA

Ilgaz, Ceylin’in kötü halini görünce onu telkin etti. Ceylin, insanların bazen doğruyu söyleyemeyeceğini ifade etti. “Sadece kaybetmekten korkmayanlar yalan söyler” diyen Ilgaz’ın karşısında göz yaşlarına hakim olamayan Ceylin, eşine dedesi Merdan’ın hasta ve az ömrü kaldığını söyledi.

Merdan’ın odasını Metin amir ile arayan Ceylin, herhangi bir rapora ulaşamadı. Metin ise araştırmaya devam etti, ardından da bulduklarını Ceylin ile paylaştı.

‘Yargı’da işler karışıyor! ‘Yalan üstüne yalan! Ne yapacağız biz?’

“PİMİ ELİNİZDE”

Ceylin, Serdar’ın öldürüldüğü gün olay yerinde olan herkesi bir araya topladı. Gül, Merdan’a üzülse de hasta ve yaşlı olduğunu söyledi. Aylin ise Parla’yı hepsinden daha çok düşündüğünü ifade etti. Ceylin, herkesin Merdan ile aynı fikirde olup olmadığını sordu; özellikle de Çınar’a. Hepsinin hem fikir olması gerektiğini anlatan Ceylin, bir kişinin bu olayı öğrenmesi durumunda tümünün sonu olacağını söyledi. Bu sırrın sonsuzluğa gömülmesi gerektiğini açıkça belirtti.

Ceylin, aralarından ayrılırken; “Evliliğimin altına kocaman bir bomba koydunuz, pimi de elinizde inşallah patlamaz” dedi. Çınar, Serdar’ın yerini ona Özgür’ün söylediğini ve silahı da ona kendisinin verdiğini gitmeden Ceylin’le paylaştı.

MERDAN’IN YOLUNDA

Çınar, Ilgaz’a istifasını verdi ve Merdan’ın yerine geçeceğini söyledi. Ilgaz’ın himayesinde olmaktan yakınan Çınar, kendi ayakları üzerinde durmasına izin vermemelerine kızdı. Kendisini hem hatalarıyla hem doğrularıyla yalnızca dedesinin kabul ettiğini, o nedenle onun yerini almak istediğini söyledi.

Aylin, bir önceki bölümde istihbaratta çalıştığını söyleyen Selçuk’u ziyaret etti ve kendisinden kızı için pasaport istedi. Selçuk yaptığı telefon görüşmesinin ardından maliyetinin yüksek olduğunu paylaşarak Aylin’den para talep etti. Aylin de kızı Parla için tapusu üzerine olan aile evini satışa çıkardı.

Cezmi Baskın: ‘Yargı’ dizisi 70 ülkeye satıldı

PARS ZORLANDI

Bu karmaşanın arasında Ceylin, Arda’nın sulh cezaya çıkacağı bilgisini aldı. Derya savcı, dava konusunda Rafet Amir ile ters düşünce, amir dosyayı Eren’e verdi. Eren’in yaptığı araştırmalar neticesinde Derya yeniden ifade almaya başladı. Sevinç’in tıp fakültesinden arkadaşına karın ağrısı şikayetiyle devamlı muayeneye gitmesine dair bir sonuca ulaşamayan savcı, doktorun peşine sivil ekip istedi.

Derya ile Pars, adliyede denk geldi. Bunu fırsat bilen Pars, Derya’dan hızlı bir şekilde evlilik teklifi ettiği için özür diledi. Derya ise onun kaba tavrına kırıldığını, sadece durumu kurtarmak için evlenme teklif ettiğini, kendisini çok değersiz hissettiğini söyledi. Keyfi kaçan Pars, Ilgaz’a konuyla ilgili dert yandı. Ilgaz ise anlamadığında tekrar tekrar Derya’ya konuyu anlatması gerektiğini söyledi. Aşkın vazgeçmeme sanatı olduğunu dile getirdi.

VAZGEÇEMEME SANATI: AŞK! / İZLEMEK İÇİN TIKLA

Yılmayıp Eren ile hazırlığa girişen, Derya savcıya yeniden evlenme teklif eden ve Derya’yı ağlatan Pars bu sefer olumlu bir yanıt aldı.

CEZASINI ÇEKSİN

Ilgaz’ı evinde ziyaret eden Pars, Merdan’ın arabasından çıkan delillerin Serdar’a ait olduğunu söyledi. Pars, yaşlı olduğundan yakınsa da Ilgaz, cezası neyse çekmesi gerektiğini söyledi. Ceylin, sakladığı yalan ile yataktan bile kalkamadı. Kocasından sakladıklarının ve söylediklerinin altında iyice ezildi.

Ceylin’in davada yaptığı savunmalara rağmen Merdan, cezaevine gitti.

MERDAN TUTUKLANDI! / İZLEMEK İÇİN TIKLA

Yekta, davayı takip etmek için adliyeye Ömer ile geldi; bu da Ceylin’in gözünden kaçmadı. Eren’le konuşan Ceylin, işin içinde Yekta’nın da olduğunu anlattı. Tüm bunların Yekta’nın planı olabileceğini paylaştı.

Çöplükteki çocuklarla konuşan Eren, Ceylin’in şüphelerinin doğru olduğunu anladı. Eren de Yekta’nın ofisini ziyaret etti. Yaptığı araştırmalar sonucunda çöpteki kan Yekta’nın kanıyla eşleşti.

‘Yargı’ izleyicileri bu hafta aşk dolu bir yolculuğa çıkarıyor

SEVİNÇ BULUNDU

Metin amir Ceylin’i aradı, tüm gece Arda’nın sahilde olduğu ispatlandı.

Ancak sivil ekiplerin takibiyle, Sevinç’in doktorunun yalnız yaşadığı ve evden çıkmasının ardından pencereden çocuk göründüğü ortaya çıktı. Sevinç’in kocasının kendisini dövmesi nedeniyle arkadaşında saklandığı belirlendi.

Bu sırada Selçuk da pasaport ödemesi için Aylin’i aradı ve evi satan Aylin’den parayı talep etti.

ILGAZ İLE CEYLİN’İN KAPADOKYA’DAKİ AŞK DOLU ANLARI! / İZLEMEK İÇİN TIKLA

SÜRPRİZ YOLCULUK

Merdan’ın davasının ardından adliye çıkışında Ilgaz, yaşadıkları karmaşa içerisinde Ceylin’in elinden tuttu ve birlikte nefes alabilecekleri bir yolculuğa çıktılar. Kapadokya’ya ulaşan çift, unutulmaz zamanlar geçirmek istedi. Yaptıkları konuşmalar sırasında kendisinden bir şey saklanmasından nefret ettiğini dile getiren Ilgaz’ın sözleri Ceylin’i derin düşüncelere sürükledi.

Ertesi günü çift atları izleyerek, balonların arasında ve çömlek yaparak geçirdi. Ilgaz’a gelen mesaj ise bu mutluluğa bir son verdi: Serdar’ı Merdan değil Parla öldürdü.

‘Yargı’da Ceylin, Parla’nın itirafı sonrası ne yapacak?
PaYLaŞşşş