Yargı son bölümde büyük oyun! Ceylin’e ulaşan Defne’nin videosu…

Öykü Badur – Başrollerini Kaan Urgancıoğlu ile Pınar Deniz’in paylaştığı, reyting rekortmeni Yargı’nın 26 Şubat Pazar akşamı 54’üncü bölümü ekrana geldi. Dizinin son bölümünde Ilgaz’ın, kaçırılan kardeşi Defne’ye ulaşabilmesi için Salim’in bırakılması talep edilmişti. Yeni bölümde ise adaletin peşini bırakmayan Ilgaz çıkmaza girdi. İstemese de kardeşi için Salim’i serbest bıraktı. İşte detaylar…

‘YARGI’ SON BÖLÜM İZLEMEK İÇİN…

DEFNE’DEN İZLER

Ceylin’e ulaşan Defne’nin videosu herkesi derinden etkiledi. Ilgaz, kardeşinin kaçırılması nedeniyle kendini suçladı. İzlenen videoda Defne’nin balık işareti yaptığı fark edildi. Kardeşi için suçluyu serbest bırakmak istemeyen Ilgaz’a Ceylin destek verdi ve “Bu da senin sınavın” dedi. Ceylin’i yaptıkları için yargılayan Ilgaz, şimdi Ceylin’in yaşadıklarıyla yüz yüze geldi. Ceylin’i suçladığı için Ilgaz, af diledi. Ama Ceylin, affetmedi.

Duygusal anlarıyla seyirciyi ekrana kilitledi

Herkesi takip etmesiyle bilinen Eyüp, Çınar’la emniyete geldi. Ceylin ve Ilgaz’a, Defne’nin minibüsten indiği ve bir kadın ile tartışarak eve girdiğini anlattı. Sorgulama sonrası Ilgaz, Çınar’a çocuğun kim olduğunu sorunca, Eyüp’ün dükkânın müşterisi olduğunu söyledi.

Eyüp’ün gösterdiği binaya Ilgaz ve polis ekipleri aramaya girdi ancak sonuca ulaşamadı. Ilgaz, binada bulunan yiyecekleri kriminalin görmesini istedi. Peşlerinden gelen Çınar, Defne’nin cama çizdiği mutsuz yüzü abisine gösterdi ve Defne’nin bir süre önce orada olduğu anlaşıldı.

“TIRNAKLARI BOYALIYDI”

Metin amirin uyutulduğu hastaneden hemşire, Derya Savcı’ya gelerek uyandırılacağının haberini verdi. Ilgaz’a bunu söyleyen Derya, bilincinin açık olabileceğini anlattı. Ceylin, Eyüp’ün söylediklerinin peşine düşen Ilgaz’ın yerine hastaneye gitti.

Ceylin, yoğun bakıma yanına girdi. Metin, tırnakları boyalıydı, kuafördü dedi. Defne’nin nasıl olduğunu sordu ve Ceylin iyi olduğunu söyledi.

Kelebek Ödüllerine ‘Yargı’ damgası

Söz konusu kuaför olunca, Ceylin eskiden kuaförlük yapan Ayten’e, Balkan kökenli kuaförün kim olabileceğini sordu. Kuştepe’de böyle bir kuaförün olduğunu söyledi. Adının Blue Anemon olduğu öğrenilince kumarhane pulunda anemon çiçeği olduğu akıllarına geldi.

İNTİHAR ETTİ

Polis, kuaföre baskın yaptı ve çalışanları emniyete aldı. Eyüp, çalışan kadının Defne’yle apartmana giren kadın olduğunu söyledi. Kuafördeki adamın elinde bıçak izine rastlandı. Adamı sorguya alan Ilgaz, babasının bıçaklanma olayını sordu. Adam birini bıçakladığını söylese de ser verip sır vermedi. Ardından da polisten aldığı silahla intihar etti. Olay içinden çıkılmaz bir hal aldı.

Ölen adamın ablası, sorguya alındı. Abisi Dimitri’nin çok para olduğunu söylemesi üzerine, İstanbul’a geldiğini anlattı. Defne’yi kendisinin kaçırdığını ardından da abisinin aldığını söyledi. Kadından abisiyle buluşması talep edildi ve Dimitri yakalandı.

İntihar eden adamın bıçak yarasında yapılan kriminal incelemede, Metin amirin kanı bulundu.

SEVDİKLERİMİ KORUYAMADIM- İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Bu sırada duruşması görülemeyen Salim, Rafet Amir tarafından alındı ve adliyenin arka kapısından gizlice çıkarıldı. Bunu gören Ömer, kayda aldı; durumu Yekta’ya anlattı. Serbest bırakılacağını anlayan Yekta, gelini zehirleyen yengeye gidip tüm suçun ona kaldığını anlattı. Kadın, çileden çıktı, tutuklanmasının ardından da basına Salim’in serbest kaldığını söyledi. Yekta, durumdan mutluydu. Başsavcıyı gören basın mensupları, Salim’in neden serbest bırakıldığını sorunca, Pars olayı reddetti. Cezaevi aracına Salim yerine bir polis yerleştirme ve basını susturma kararı aldı.

Muayeneye alınan Salim’in montuna haberi olmadan izleme cihazı yerleştirildi. Serbest bırakılmasından sonra onu alan mafya kıyafetlerini inceledi ve cihazı bularak imha etti. Ama ikinci bir verici daha vardı ve fark edilmedi.

GÖRÜNTÜLER ŞAŞIRTTI

Merdan’ı ziyaret eden Gül, polislere öksürük krizine girerek bayıldığını söyledi ve eve ambulans istedi. Bunun bir oyun olduğu anlanmadı. Çınar hastanede dedesinin yanına geldi ve onu odadan çıkararak oğlu Metin’e götürdü. Oğlunu görme fırsatını yakalamasından sonra Merdan, yanında olan Gül’e teşekkürlerini sundu ve taburcu edildi.

Bu sırada Laçin, Yekta’yı görmeye ofise geldi. Defne’nin kaçırılmasıyla ilgili bilgisi olup olmadığını sordu. Yekta, küçük bir çocukla işi olmadığını eşine anlattı. Odasına geçen Ömer, Salim’in kendisine verdiği görüntüleri izledi. Kumarhanede, hesaplarda yanlışlık olması tartışılıyordu ve silah sesleri duyuldu.

Başsavcının istediği cezaevi aracına Salim’in yerine binecek polisin gecikmesi nedeniyle, Rıdvan bu işi yapabileceğini söyledi. Eyüp de hastanede Çınar’a arkadaşlık etti.

SADECE 40 DAKİKA

Salim’in serbest bırakılmasının ardından Ceylin arandı ve Defne’nin bulunduğu adres verildi. Eren, Ilgaz ve Ceylin ekip eşliğinde yola çıktı. Eren’le bu sırada Salim’in de aynı istikamette olduğu bilgisi paylaşıldı. Gidilen adrese baskın yapıldı, Defne yerine Salim’in cesedine ulaşıldı. Bir oyunun içine düşen Ilgaz, Defne’yi bulamamıştı.

Baskın sırasında Ceylin’e yine telefon geldi, Ilgaz’ın kardeşini kendisinin bulması istendi. Aynı zamanda Defne, balık kutuları arasında bir dondurucuya kapatıldı. Telefona gelen yeni mesajda Defne’nin dondurucudaki görüntüleri paylaşıldı. Hipotermiye girmesi için de 40 dakikası olduğu ve bu kısa sürede Ilgaz’ın kardeşini bulması istendi.

Cezaevi aracına binen Rıdvan’ın da öldürülmesi şok etti. Başsavcı Pars, gördükleri üzerine zor anlar yaşadı.

PaYLaŞşşş