Vakıfbank, Halk Bankası, Ziraat Bankası emekli promosyon ödemeleri ne kadar? İşte fiyat listesi!

Kamu bankaları tarafından hazırlanan emekli promosyon kampanyaları devam ediyor. 31 Ekim’e kadar emekli maaşını Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankasına taşıyan vatandaşlara promosyon ödemesi yapılacak. En yüksek promosyon ödemesini hangi kamu bankası veriyor?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve bankalar arasındaki anlaşmaya göre emekli vatandaşlar istedikleri bankadan emekli maaşını alma hakkı kazandı. Özel ve kamu bankaları için geçerli olan anlaşma 3 yıllık dönemi kapsıyor. 3 yılda bir emekli vatandaşlar maaşlarını farklı bankalara taşıma hakkı kazanıyor. Kamu ve özel bankaları tarafından emekli vatandaşları müşteri listelerine eklemek amacıyla promosyon ödemeleri yapılıyor. Emekli promosyon ödemeleri Ağustos ayından itibaren vatandaşın gündeminde yer alıyor. Bankaların önünde uzun kuyrukların oluşmasına neden olan promosyon ödemeleri tek seferde yapılıyor. Nakit ihtiyacı duyan emekli vatandaşların avantaj elde etmesini sağlayan düzenleme kamu bankaları içinde geçerli oldu.

SGK ve kamu bankaları Vakıfbank, Halk Bankası ve Ziraat Bankası arasındaki anlaşmanın üst limiti 5 bin TL olarak belirlendi. Özel bankalar ise emekli promosyon ödemelerinde 7 bin 500 ile 10 bin TL’ye kadar limitler sundu. 

Kamu bankaları emekli promosyon ödemeleri

SGK ve kamu bankaları arasındaki anlaşmanın tarihi 31 Ekim’e kadar devam edecek. İlk etapta 31 Eylül tarihinin son gün olduğu açıklanmıştı. Lakin, emekli vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle sürenin uzatılmasına karar verildi. Henüz emekli maaşını taşımayan vatandaşlar için başvuru işlemleri devam ediyor.

Kamu bankaları emekli promosyon ödemeleri için emekli maaşını baz alıyor. SGK, SSK, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur üzerinden maaş alan vatandaşlara farklı promosyon ödemeleri yapılıyor.

Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank tarafından 1.500 TL ve altı emekli maaşı alan vatandaşlara 500 TL, 1.500 ile 2.500 TL arası emekli maaşı için 625 TL ve 2.500 ve üzeri emekli maaşı için 750 TL ödeme yapılıyor. Emekli promosyon ödemeleri peşin olarak ödeniyor. 3 yıllık dönemin sonunda emekli vatandaşların maaşlarını başka bir bankaya taşıma hakkı bulunuyor.
 

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir