Uzman İslam Memiş’ten kritik uyarı! Gram altının 1400 TL olacağı tarihi açıkladı! İşte detaylar…

Altın son dönemde resmen çakıldı. Gram Altın 969 TL’ye kadar geriledi. tv100 yazarı İslam Memiş gram altının yükseleceğini söyleyip tarih verdi.

Vatan Gazetesi’nden Alican Yıldırım’ın haberine göre altın fiyatlarının neden düşüşe geçtiğiyle ilgili açıklamalarda bulunan Finans Analisti İslam Memiş, “Altın fiyatları ons bazında Fed’in politikalarından dolayı düşüşe geçiyor. Fed’in faiz arttırması ve faiz artırımının süreceği sinyalinin verilmesinden dolayı dolar değer kazanıyor.

Doların karşısında euro, sterlin, altın, gümüş gibi yatırım araçları değer kaybediyor. Dolar endeksi yükseldiği için altının ons fiyatında bir gerileme gerçekleşiyor. O yüzden gram altın, ons altın fiyatında yaşanan gerilemeden dolayı olumsuz yönde etkilendi. Hem ons altın tarafında hem gram altın tarafında düşüşlerin kalıcı olacağını tahmin etmiyorum. Küresel piyasalarda ciddi bir belirsizlik var. Bunlar da küresel ekonomiler açısından risk oluşturuyor. Altın güvenli liman olarak yoluna devam edebilir” dedi.

“PANİKLEYİP ALTINLARI BOZDURMAYIN”

Elinde altın bulanan vatandaşlara uyarılarda bulunan Finans Analisti İslam Memiş, “Elinde altını olanlar panikle kesinlikle bozdurmamalı. Vatandaşlar varlıklarına sahip çıkmalı. Altın fiyatları gerçek değerinin oldukça altında. Kesinlikle elinde altını olan satmamalı.” diye konuştu.

Yıl sonu itibarıyla yeni rekor tahmininde de bulunan Memiş, “Yıl sonu itibarıyla 1250 lira rakamını önemsiyoruz. 1250 lira yukarı yönlü kırılırsa. burada tekrar savaş risklerinde bir artış olursa, piyasalarda resesyon riskleri devam ederse 1400 liraları görebiliriz” şeklinde konuştu

“ALTIN FİYATI AGRESİF YÜKSELİŞE BAŞLAYABİLİR”

Altın fiyatlarında bu seviyelerin alım fırsatı olduğunu ifade eden Memiş, “Özellikle hem Birleşmiş Milletlerden hem IMF’den resesyon riski ile alakalı ciddi uyarılar geliyor. Bunun yanında jeopolitik riskler ve küresel piyasalarda belirsizlikler artıyor. Altın fiyatlarının baskı altında kalması çok sağlıklı gözükmüyor.

Yıl sonuna kadar bu baskılanma devam edebilir ama bu düşüşler yatırımcısına alım fırsatı sunuyor. Altın fiyatlarına rüzgar tersine döndüğü zaman alım fırsatı vermeden agresif yükselişine başlayabilir” dedi.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir