Ümit Sayın: Yıllar önce yazdığım şarkı gerçek oldu!

Sezen Aksu’nun İzmir konserinde sahneye çıkarak adını duyuran, 1991 yılında Fuat Güner, Mazhar Alanson ve Özkan Uğur’un teşvikiyle söz ve beste yazmaya başlayan ve eserleriyle Türk Pop Müziği’ne yön veren Ümit Sayın (52), Armağan Çağlayan’ın YouTube kanalında yayınlanan ‘Dur Bi Dinle’ programına konuk oldu.

Programda kariyer yolculuğunun en başından günümüze çok değerli insanlarla çalıştığını, göz önünde olmayı sevmediğini söyleyen Sayın, üretmek ve güzel eserler bırakmak konusunda çabaladığını ifade etti.

Uzun yıllardır birlikte olduğu Eda Modoğlu ile 2019 yılında nikah masasına oturan Sayın, eşinden de övgülerle bahsetti. Annesinin hastalığında eşinin kendisine çok yardımcı olduğunu belirtti. Sayın, Modoğlu’na “Varlığına minnetarım” diye seslendi.

Beğendiği sese canlı yayında şarkı sözü

ANNESİNİ KAYBETTİ

12 Nisan 2020’de annesi Bedriye Sayın’ın kaybeden Ümit Sayın, acı haberi sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaşmıştı. “Attığm her adımda, aldığım her nefeste, duyduğum her ezanda, yediğim her lokmada sen varsın” sözleriyle ebediyete uğurladığı annesinin ölümüyle büyük bir üzüntü yaşayan Ümit Sayın, annesinin torunu olacağını öğrendikten sonra vefat ettiğini söyledi.

51 YAŞINDA BABA OLDU

2021 yılında kızı Dua’yı kucağına alarak ilk kez baba olmanın sevincini yaşayan Sayın, güzel haberi; “Canım güzel kızım ‘Dua’, hoş geldin babacım. Kalbimin içinde, bir can atıyor artık! Adı; ‘Dua’…” sözleriyle duyurmuştu.

HİCRAN ŞARKISININ O SÖZÜ GERÇEK OLDU

Annesinin vefatının ardında kızı Dua’nın doğmasıyla ilgili konuşan Ümit Sayın, bir döneme damga vuran ‘Hicran’ adlı parçasının bir sözünü söyleyerek, 1996 yılında yazdığı şarkının gerçek olduğunu anlattı.

‘Hicran’ şarkısının “Anam ağlar ardımdan duası gelir” sözlerini hatırlatan Sayın, “Çok ilginç, o sözler kaç yıl sonra gerçek oldu. Hakikaten Dua (kızı) geldi. Hiç aklımda da yoktu” dedi.

Ümit Sayın’la 90’lara dönüş

Ünlü şarkıcı, sözlerine; “Ama ben kızım doğmadan önce ona bir hediye almıştım. Cinsiyeti de belli değildi. Adını bile koymuştum ama annesine söylememiştim. Bir paket geldi eve, onu eşim Eda’ya teslim etti. İçine de “Canım kızım Dua, bir yaşına geldiğinde giyeceğin kıyafetleri şimdiden annene teslim ettim” yazmıştım. Hakikaten kız oldu” diye devam etti.

PaYLaŞşşş