Tuvalet tıkayan bağırsak dehşeti! 20 yıl bu yöntemle herkesi kandırdı

Derleyen: Oğuzcan Atış / Milliyet.com.tr – Joachim Kroll, 17 Nisan 1933 yılında o tarihlerde Almanya günümüzdeyse Polonya toprağı olan Yukarı Silezya bölgesinin Hindenburg (günümüzdeki adıyla Zabrze) şehrinde madenci bir ailenin altıncı çocuğu olarak dünyaya geldi. I. Dünya Savaşı’ndan yenik ayrılan Almanya, ekonomik çöküşün yanında toplumsal çöküş yaşamış, toplumu bir arada tutan değerler büyük oranda yok olmaya başlamıştı. Tam da böyle bir ortamda doğan Kroll, çocukluk yıllarında sürekli altını ıslattığı için çevresindekilerin alay konusu oldu. Zekâ geriliğine sahip olduğu düşünülen Kroll, birçok kişi tarafından ‘kasabanın aptalı’ olarak görüldü.

Takvimler 1939 yılını gösterdiğinde dünya yine bir savaşın dehşetiyle karşı karşıya kaldı. Adolf Hitler önderliğindeki Nazi Almanyası, Polonya’yı işgal için harekete geçmiş ve II. Dünya Savaşı başlamıştı. Kroll ve ailesi, tüm bu dehşetin ortasında kalan binlerce aileden sadece biriydi ve yaşananlar Kroll’un hayatındaki kırılmalardan birisi olacaktı.

Baba Kroll’un II. Dünya Savaşı’na katılması ve hayatını kaybetmesinin ardından annesi ve 8 kardeşiyle birlikte daha küçük bir eve taşındı. Joachim, bir çiftlikte çalışmadan önce sadece 5 yıl okula gitti ve sosyal becerileri oldukça zayıf olarak yetişti. Yıllar sonra yapılan ölçümlerde 76 IQ’lu olduğu anlaşılan Kroll, annesinin 1955 yılındaki ölümüne kadar onunla birlikte yaşadı.

Oyuncak bebeğin ardındaki ‘Edison’ sırrı

ÇOCUKLARI SIK SIK EVİNE DAVET EDİYORDU

Annesinin ölümünün ardından Almanya’nın Duisberg şehrine taşınan Kroll, bir süre kimsenin dikkatini çekmeden gözlerden uzak bir küçük dairede hayatına devam etti. Evinin bulunduğu apartmandaki tuvaletlerin bakımından sorumlu olan Kroll’u, çevresindeki çocuklar evinde sürekli bulunan oyuncaklar ve şekerlemeler sebebiyle ‘Joachim amca’ olarak adlandırmaya başlamıştı. Kroll, çocukları sık sık evine davet ediyor ve onlara ailelerinden birisiymiş gibi yakınlık gösteriyordu. Görünürde ters giden bir şey yoktu. Hatta Kroll’un evinde göze batacak kadar çok olan oyuncak bebekler bile kimsenin dikkatini çekmemişti. Kroll, aynı zamanda cinsel dürtülerini bastırmak için bir şişme seks bebeklerinden oluşan gizli bir koleksiyonuna sahipti. Tüm bunları, kurbanlarını öldürmek için pratik yaparken kullandı.

Alıntı Metni

Olayın ardından bir süre kayıplara karışan Kroll, tutuklanacağı yıl olan 1976’ya kadar 14 kişiyi daha öldürdü. Kurbanlarını öldürmekle durmayan Kroll, öldürdükten sonra onlara tecavüz etti ve daha sonra da vücutlarından kestiği parçalardan yemek yapıp yemeye başladı. Katil, 4 ila 61 yaş arasında geniş bir yelpazede olan kurbanlarını uzun zaman aralıklarıyla öldürdüğü için her seferinde dikkat çekmeden olaylardan sıyrıldı. Çocuklarla arası her zaman iyi olan, zekâ geriliğinden muzdarip olan ‘Joachim amca’ böylesine dehşet verici olayların faili olamazdı.

CİNAYETLERİ TUVALET TIKANIKLIĞI ÇÖZDÜ

Joachim Kroll, 1976 yılında tutuklandığında cinayetlerin çözülmesinin arkasında detaylı bir soruşturma değil, sadece bir lavobonun tıkanması vardı. 4 yaşındakikız çocuğu Marion Ketter, Kroll’un çocuklara dağıttığı şekerleri ve evinde bulunan oyuncakları çok beğenmişti. Kroll, küçük kızın bu zaafından yararlanarak onu da diğer kurbanları gibi tuzağa çekti ve Ketter’i öldürdü.

Artık çöpten bile tasarruf ediyor

Joachim Kroll’un faili olduğu dehşet olayların çözülmesi de Ketter cinayetinin ardından geldi. Bir süredir kayıp olan küçük kız çocuğu hakkında araştırma yapan polisler, Kroll’un dairesinin de bulunduğu apartmana geldiğinde katilin komşularından birinin anlattıkları karşısında şaşkına döndü. Kroll’un komşusu, polise bir süredir kanalizasyondan çürük et kokusu geldiğini ve tıkanan tuvaletlerde et parçaları olduğunu anlatarak polisin ilgisinin bu yöne dönmesini sağladı. Üstelik tuvaletlerin bakımından sorumlu olan Kroll, komşusu Oscar Müller’e tuvaleti tıkayan şeyin bir bağırsak olduğunu söylemişti! Tuvaleti incelemeye karar veren polisler binaya tesisatçı çağırdığında dehşet verici olayları ortaya koyacak ilk kanıtlar da ortaya çıktı. Tuvaleti tıkayanlar, Marion Ketter’e ait olduğu düşünülen vücut parçaları ve organlardan başka bir şey değildi.

BUZDOLABINDA PARÇALARI, TENCEREDE ELİ VARDI

Kroll’un dairesini aramaya karar veren polisler, kimsenin gözüne batmayan ‘Joachim amca’ya durumu anlattığında katil ilk başta tuvaletteki parçaların bir tavşana ait olduğunu söylemiş olsa da ikna olmayan polisler daireyi aramaya başladı. Olayı araştıran Dedektif Max Riese, Kroll’un mutfağına girdiğinde gördükleri karşısında şoke oldu ve karşı karşıya kaldığı dehşet tablosuna daha fazla dayanamayarak bayıldı. Kroll’un mutfağında bulunan buzdolabında Marion Ketter’e ait vücut parçaları bulunuyordu. Ocakta kaynayan tencerede ise küçük kızın eli bulundu.

Alıntı Metni
Weghorst’a ‘aptal’ dedi
Saha karıştı
Arda Güler sonrası yeni rota Gençlerbirliği
PaYLaŞşşş