SURVİVOR KİM ELENDİ? Survivor yarı finale kim kaldı – kazandı, yarı final nerede, hangi yarışmacılarla yapılacak?

TV8 kanalının her yıl düzenli olarak ekrana getirdiği Survivor yarışması izleyenleri bu yıl da ekrana kilitledi. Büyük mücadelenin yaşandığı Survivor’da ünlü isimlerin yanı sıra daha önceki yıllarda yarışmaya damga vurmuş isimler de yer aldı. Survivor 2022 sezonu için büyük günler geldi. Bu akşam Survivor yarı final, yarın ise Survivor büyük final yaşanacak. Bu sezonun şampiyonu belli olacak. Peki Survivor yarı finalde kimler var? Survivor’da en son kim elendi, yarı finalden büyük finale nasıl geçilecek?

SURVİVOR YARI FİNALE KİMLER KALDI?

Ayşe
Nisa
Adem
Batuhan

SURVİVOR BÜYÜK FİNALE KALABİLMEK İÇİN NE OLACAK?

Nisa ve Ayşe arasında bu akşam canlı yayında SMS oylaması gerçekleşecek. En az oyu alan yarışmacı Survivor hayallerine veda edecek.

SURVİVOR YARI FİNAL NEREDE OLACAK?

Survivor yarı finalinin nerede yapılacağı henüz duyurulmadı. Konuya ilişkin açıklama yapıldığında haberimizin içeriğinde yer vereceğiz.

SURVİVOR BÜYÜK FİNAL NE ZAMAN?

Survivor büyük final 30 Haziran 2022 Perşeme günü 20.00’de TV8’de yayınlanacak.

SURVIVOR NİSA KİMDİR?


Survivor Nisa, 2 Temmuz 1998 tarihinde Prag’da doğdu. Daha 3 aylıkken önce annesiyle, sonra yalnız yüzmeye başladı.

6 yaşındayken Çek Cumhuriyeti’ndeki en iyi takım için yüzmeye başladı, aynı yıl içinde de profesyonel kayak yapmaya davet edildi, ancak dağlar Prag’dan uzak olduğu için bu teklifi reddetmek zorunda kaldı.

8 yaşında profesyonel olarak tenis, single ve çiftler oynamaya başlayan Nisa, Prag Tenis Kulübü Cibulka’da 15 yıl performans sergiledi. 15 yaşındayken yüzmeyi bırakıp yüzme hocası oldu fakat yaşamak için takım sporuna ihtiyacı vardı ve bu yüzden voleybol oynamaya başladı. Neredeyse takımın en küçüğü olarak, libero olmaya karar veren Nisa, planladığı şekilde yoluna devam ederken, 2018’de Çek Cumhuriyeti’nde U20 kategorisinde ikincilik elde etti.

2018’de mimarlık okumaya başlayan Bölükbaşı, bu yüzden voleybolu bırakmak zorunda kaldı şimdilerde hobi olarak snowboard, bisiklet, kış ve yaz patenine devam ediyor.

SURVİVOR AYŞE KİMDİR?Yüksel, 23 Mayıs 2000 tarihinde Düzce’de dünyaya geldi. Ayşe Yüksel, Düzce Üniversitesi’nde okumaktadır. Spor ile çok içli dışlı olduğunu belirten Ayşe Yüksel, çocuk yaşlardan itibaren sporun pek çok farklı branşıyla ilgilendi.

Ayşe Yüksel mesleği itibariyle sporun içinden gelen bir yarışmacı olarak dikkat çekmektedir. Ortaokulda masa tenisi eğitimi aldığını söyleyen Yüksel, ortaokul 7. sınıfta haltere başladığını ve Türkiye’de 3. olduğunu belirtiyor. Halterdeki bu başarısını 1 yıl devam ettirdikten sonra voleybola geçti. Survivor Ayşe, mahalli ligde tam 6 yıl boyunca oynadı, voleybol kariyerinin 2. yılında tenis antrenörlüğüne başladı. 4 yıldır tenis antrenörlüğüne devam eden başarılı sporcu, üniversitede 1 yıl futsal oynadığını, yüzme dersi aldığını söylüyor. Yüksel aktif olarak tenis hocalığı görevini yürütüyor.

Ayşe Yüksel halter branşında genç kategorisinde Türkiye 3.’sü olmuştur. Ayrıca voleybol, basketbol, tenis, yüzme, futbol gibi pek çok farklı dalda da yer alarak, sporculuk kariyerini çeşitlendirmiştir. Yarışmacının boyu 1.64’tür

SURVIVOR BATUHAN KİMDİR?


Survivor Batuhan Karacakaya, 5 Şubat 1997 tarihinde İstanbul’da doğdu. Batuhan Karacakaya boyu 1.82’dir. Batuhan Karacakaya’nın kilosu ise 75’tir.

Aşk-ı Memnu’nun Bülent Ziyagil’i olarak tanınsa da, sonrasında birçok filmde ve dizide rol almıştır. Batuhan Karacakaya, şöhrete kavuştuğu Aşk-ı Memnu dizisinden sonra Umutsuz Ev Kadınları dizisinde oynamıştır. Diziden ayrıldıktan sonra 2 yıl boyunca üniversite sınavlarına hazırlanan ve üniversiteye giden Batuhan Karacakaya kariyerine üniversite yıllarında Diriliş Ertuğrul dizisiyle devam etmiştir.

ADEM KILIÇCI KİMDİR?


Adem Kılıçcı, 5 Mart 1986 yılında Ağrı’da doğmuştur. 35 yaşında olan ve aslen Ağrılı olan Adem, 11-12 yaşlarından bu yana boks ile ilgilenmiştir. Beş kardeş olduklarını belirten Adem Kılıçcı’nın 2 kız 2 de erkek kardeşi var. Baba tarafının Kafkaslardan Ağrı’ya göçen Türklerden olduğu aktaran Adem Kılıçcı, anne tarafının ise Erzumlu olduğunu ifade ediyor.

Boyu 1.85 olan Adem Kılıçcı’nın kilosu ise 75’tir. 21 yaşına kadar Ağrı’da kaldığını ve sonrasında İstanbul’a geldiğini söyleyen Adem Kılıçcı, çocukluğunun çok hareketli geçtiğini belirtiyor. Bu yıllarda harçlığını çıkarmak için su ve limonata sattığını söyleyen Survivor Adem, aynı zamanda beden eğitimi öğretmenliği de yapmaktadır.

Eğitim hayatı da merak edilen Survivor Adem, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi mezunudur. İlköğrenimi de bu şehirde okuyan Adem, İstanbul’a geldikten sonra Fenerbahçe Boks Şubesi üyesi olmuştur. Nişanlandığını duyuran Kılıçcı’nın özel hayatına dair henüz ayrıntı bulunmuyor.

ADEM KILIÇÇI KARİYERİ VE BAŞARILARI

Ülkemizi milli takım seviyesinde temsil eden başarılı bir boksör olan Adem, çocukluk yıllarından bu yana sevdiği bu mesleği sürdürmektedir. 2004 yılında Antalya’da düzenlenen Dünya Boks Şampiyonasında gümüş madalya kazanan Adem, olimpiyatlarda da boy göstermiştir.

2004 Antalya’da düzenlenen 2004 Dünya Boks Şampiyonası’nda gümüş madalya aldı.

2007 Chicago’nun ev sahipliğini yaptığı 2007 Dünya Amatör Boks Şampiyonası’nda bronz madalya elde etti.

2008 Yaz Olimpiyatları kapsamında 10 Ağustos günü 69 kiloda ilk turda İngiliz Billy Joe Saunders’a 14-3 yenilerek elendi.

2009 Akdeniz Oyunlarında gümüş madalya aldı. (İtalya Pascara)

2011 Büyükler Avrupa Şampiyonası’nda Gümüş Madalya kazandı. (Ankara)

2012 Londra Olimpiyatlarında yarıştı.

2013 Akdeniz Oyunlarında Altın madalya kazanmıştır. (Mersin)

2017 Survivor kadrosuna ünlüler takımında yarıştı ve 2. oldu.

2018 Survivor All Star şampiyonu oldu.

Bizim Semtin Çocukları filminde rol aldı.

PaYLaŞşşş