Haberler: Cüneyt Arkın’ın cenazesi ailesine teslim edildi

Cüneyt Arkın, önceki gece kalbinin durması sonucu Beşiktaş Ulus’taki özel bir hastaneye ambulansla kaldırılmıştı. Tüm müdahalelere rağmen hayata döndürülemeyan usta oyuncu, arkasında koca bir tarih ve sinema efsanesi bırakarak aramızdan ayrıldı.Türk sinemasına damga vuran ve yüzlerce filmde rol alan Arkın’ın vefatı başta ailesi ve yakın dostları olmak üzere herkesi yasa boğdu.

Sevenleri hastaneye akın ederken, Cüneyt Arkın anısına konulan deftere notlar düşüldü. Bugün ise tarifsiz bir acı yaşayan oyuncunun oğulları Murat ve Kaan, hastaneye gelerek cenazeyi teslim aldı.

İşte Cüneyt Arkın’ın son kamera arkası görüntüleri

CENAZE PROGRAMI

Arkın’ın cenazesi defnedileceği Zincirlikuyu Mezarlığı Gasilhanesi’ne getirildi. Yeşilçam efsanesi, 30 Haziran Perşembe günü Teşvikiye Camii’nde öğlen namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası son yolculuğuna uğurlanacak.

“BABAM ÜLKEMİZ İÇİN BİRLEŞTİRİCİ BİR UNSURDU”

85 yaşında vefat eden sanatçının oğlu Murat Arkın, hastane önünde yaptığı açıklamada, “Şunu bilmek çok önemli. Şu anda bölünmüş olan veya bölünülmeye çalışılan bu ülkede herkesi bir araya getiren birleştirici bir unsur oldu” dedi.

‘Dünyada ağlayacağım tek adam’

“BENİ ANNE-BABAMIN YANINA GÖMÜN”

Daha önce gazeteci Bilal Özcan’ın ‘Laf Aramızda’ programına katılan Yeşilçam’ın unutulmaz ismi Cüneyt Arkın’ın, sohbet esnasında vasiyetini açıkladığı ortaya çıktı.

Kazandığı paralarla hiç yatırım yapmadığını belirten efsane oyuncu, “Biz paranın da şöhretin de kıymetini bilmedik. Bir dükkan bir şey yapmadık. Bilmiyorum çok uzun yaşarsam sefalet içinde kalabilirim, ölebilirim. Ya çalışacaksın ya bir yerden para gelecek. Yalnız benim bir huyum vardır babamdan kalma, ‘Üç kuruş kazanırsan bir kuruşunu biriktireceksin’ derdi, biriktirdim. Ancak bir yatırım yapmadık, akıllılık yapmadık. Hazır para ne kadar dayanır ki? İyi ki biriktirmişim, iyi ki. Levent’te oturduğum eve güveniyordum. Onu sattığım zaman karı koca başımızı sokacağımız bir ufak yerimiz olabilirdi. Kalan parayla da yaşardık” şeklinde konuşmuştu.

Vasiyetiyle ilgili de açıklama yapan Arkın, “Atım Hasretim’in yanına gömülmek istemiştim ama sonra çok yanlış anlaşılır diye korktum. ‘Beni, anne babamın yanına gömün’ dedim” ifadelerini kullanmıştı.

‘Filmde olduğum gibi hayatta da yoksuldum’
PaYLaŞşşş