SSK, SGK ve Bağ-Kur emeklisi olanlar dikkat! Müjde Beklenen haber geldi! Bir seferde 10.500 TL alabilirsiniz!

SSK, Bağ-Kur ve milyonlarca emekli ile önemli mesafe alındı. Son dakika bilgilerine göre SSK, Bağ-Kur ve tüm emekliler tek seferde 10.000 500 TL kazanabiliyor. İşte tüm detaylar…

Hizmet süresi, teminat tarihi ve yaşının tamamlanmasından sonra emekliliğe hak kazananların ödemeleri SGK’ya başvuru yapılarak ödenir. Halka rapor verin. Bu süre içinde acentede emekli maaşı bekleyen vatandaşlar nakit avans alma hakkına sahiptir. En fazla üç faizsiz ücret otuz altı taksitte tahsil edilebilir ve geri ödenebilir.

SSK, SGK, Bağ-Kur emeklileri bu gelişmeyi sevindirecek! Tek seferde 10.500 liret alabilirsiniz. Tüm emeklilik kriterlerini karşılayan vatandaşlar, SGK’ya başvuruda bulunarak maaşlarının ödeneceği günü bekliyor. Beklenen bu dönemde SGK’dan nakit avans alma imkanı bulunmaktadır. Bu hak sayesinde 3 maaşa kadar 36 aya kadar faizsiz ödeme ile nakit ödeme yapılabilmektedir.

NAKİT SIKINTISI YAŞANMIYOR

Haber Kolik’te yer alan habere göre, nakit avans uygulaması sayesinde emekli maaşını bekleyenlerin o süre içerisinde maddi zorluk çekmemesi amaçlanıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından maaşın bağlanacağı tarih gelene kadar emeklilik bekleyenlere üç maaş nakit avans veriliyor.

Sağlanan bu nakit avans ödemesi aracılığıyla paranızı alarak faizsiz 36 aya kadar ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebiliyorsunuz. Mevcut emekliler için henüz uygulamaya alınmayan bu imkanın 13.6 milyon kişi için de uygulanması talepler arasında yer alıyor.
 

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir