SON DAKİKA: Ünlü oyuncu Billur Kalkavan hayatını kaybetti (Billur Kalkavan kimdir?)

Akciğer kanseriyle mücadele eden Billur Kalkavan hayatını kaybetti. Instagram hesabından yakın arkadaş olduğu oyuncunun fotoğrafını paylaşan yönetmen Hamdi Alkan, “Çok üzgünüm… Işıklar içinde uyu canım Billur” mesajını yazdı.Hülya Koçyiğit, Armağan Çağlayan, Nurgül Köse, Yonca Evcimik , Doğa Rutkay, Ayşe Özyılmazel ve Ebru Destan gibi ünlüler de sosyal medyada üzüntülerini paylaştı.

Billur Kalkavan’dan geçtiğimiz mayıs ayında üzücü bir haber gelmişti. Hamdi Alkan, 59 yaşındaki oyuncunun yaşadığı sağlık sorununu sosyal medya hesabından duyurmuştu: Billur Kalkavan’a acil şifalar diliyorum. Güzel yüreğin ve enerjin bu hastalığı yenecektir Billur’cuğum. Daima yanındayım.

Hayatını ve aile yapısını da anlatmıştı

SAÇLARI DÖKÜLDÜ, KİLO VERDİ

Özel bir hastanede tedavi gören ve bu süreçte en büyük destekçisi kendisi gibi oyuncu olan sevgilisi Buğra Bahadırlı olan Billur Kalkavan’ın, kemoterapi nedeniyle saçlarının döküldüğü ve kilo kaybettiği görülmüştü.

KORONAVİRÜS SONRASI HASTALIĞI ÖĞRENDİ

Ocak ayında koronavirüsü atlatan oyuncu, “O dönem virüsü normal geçirdim. Daha sonrasında göğsüm sıkışıp, rahat nefes alamadığım için hastaneye gittim. Filmde kanser olduğum ortaya çıktı. Ameliyat olmadım, birkaç yere sıçradığı için genel kemoterapi tedavisi görüyorum. Hiç kafaya takmıyorum” demişti.

‘Aldatılmak kadınlarımızın eksikliğinden kaynaklanıyor’

SON DURUMUNU SEVGİLİSİ AÇIKLADI

Billur Kalkavan’ın sağlık durumu ile ilgili son açıklama Buğra Bahadırlı’dan gelmişti: Billur’un inşallah tedavisi iyi gidecek. İki kemoterapisi daha kaldı. Daha sonra doktor tekrar kontrol edecek. Gelişimi çok iyi. Tetkiklerden iyi sonuçlar geldiği için daha radyolojiye girmeden olumlu bir sonuç bekliyorlar doktorlar. Dram senaryosu oluşturmak isterseniz üzüleceğiniz çok şey var. Ama biz sürekli tablonun pozitif taraflarına odaklanıyoruz. Bu sürecin içerisinden zihnen de sağlıklı bir şekilde geçmeye çalışıyoruz.

“ÖZÜR DİLERİM BİLLUR”

Billur Kalkavan’ın hayatını kaybetmesinin ardından oyuncu Doğa Rutkay’dan dikkat çeken bir sosyal medya paylaşımı geldi.

Alıntı Metni

“ÇOCUKLUĞUNDAN BERİ TANIYORDUM”

Hülya Koçyiğit ise sosyal medyada yayınladığı kareye, “Çok erken, çok üzücü. Çocukluğundan beri tanıdığım, güzeller güzeli Billurcum zamansız gidişine çok çok üzgünüm. O güzel yüreğin, müthiş enerjin ve dobralığınla anılarımızda yaşamaya devam edeceksin. Sevenlerinin ve yakınlarının başı sağ olsun. Nurlar içinde uyuman dileğiyle” notunu düştü.

’11 yıldır bana tahammül ediyor’
PaYLaŞşşş