Son Dakika: Olay yerinde dehşete düşüren ipucu! Derisi yüzülmüş köpek…

Dört üniversite öğrencisinin vahşice öldürülmesi, saki üniversite kasabasını korku ve paniğe sürükledi. Öğrencilerin katili hala kayıpken, Idaho halkı ölümlerin geçen ay bölgede bir köpeğin öldürülmesi ve derisinin yüzülmesiyle bağlantılı olduğundan korkmaya başladı.

15 Kasım’da Idaho Üniversitesi’nden dört öğrenci, Idaho’daki birlikte kaldıkları evlerinde vahşice bıçaklanarak öldürülmüş olarak bulundu. 21 yaşındaki Kaylee Goncalves, onunla aynı yaştaki Madison Mogen ile her ikisi de 20 yaşında olan Xana Kernodle ve Ethan Chapin.

KATİL HALA DIŞARIDA

Yetkililer korkunç cinayetlere neyin yol açtığına dair çok az bilgi yayınlarken, polis geçen hafta katil zanlısının “hala dışarıda” olduğu konusunda halkı uyardı.

Polis yetkilileri, olayın “hedefli” bir saldırı olduğuna inandıklarını ve potansiyel bir şüpheli hakkında çok az ipucuna sahip olduklarını söyledi. Ancak, bölgede yaşayan bazı sakinler spekülasyon yapmaya çoktan başladı.

“DERİSİ GEYİK GİBİ YÜZÜLMÜŞTÜ”

Pazar günü Daily Mail gazetesi tüyler ürperten bir haber yayınladı. Haberde, Ekim ayında Clint Hughes adlı bir adamın Facebook’ta birini, komşusunun köpeğinin derisini yüzmekle suçlayan bir gönderi paylaştığı ifade edildi. Clint Hughes’un Facebook paylaşımında şöyle yazıyordu:

Alıntı Metni

CADILAR BAYRAMI İLE BAĞLANTILI MI?

Hughes’un paylaşımı şöyle devam ediyor:

Alıntı Metni

RAMBO TARZI BIÇAKLA ÖLDÜRÜLDÜLER

Daily Mail’in haberine göre o günden sonra, Facebook grubunda paylaşılan bir diğer gönderide, geçen hafta öldürülen kızlardan ikisinin en son, köpeğin öldürüldüğü yerden sadece 3 kilometre mesafede toplum içinde görüldüğü belirtildi.

CİNSEL SALDIRI…

Öğrencileri öldürmek için kullanılan silahın “Rambo tarzı” bir bıçak olduğundan şüpheleniliyor. Aynı tarzda bir bıçağın, köpeğin derisini yüzmek için kullanılmış olabileceği de öne sürülüyor.

Soruşturma sırasında yetkililer, saldırı sırasında dört öğrencinin muhtemelen uyuduğunu, ancak bazılarının savunma yaraları olduğunu ve her kurbanın birden çok kez bıçaklandığını ortaya çıkardı. Polis, cinsel saldırı izine rastlanmadığını söyledi.

KİMSE ÇIĞLIK DUYMADI… İŞTE SEBEBİ!

Tek erkek kurban olan Ethan Chapin, evde yaşamıyordu ama kız arkadaşı Kernodle’ı ziyaret ediyordu. Diğer iki ev arkadaşı cinayet gecesi evdeydi ve polis daha sonra onların suça karışmadıklarını belirledi.

Ölü bulunan dört gençle ilgili sır perdesi… Polis ‘tutku cinayeti’ dedi!

Bir uzman, dört üniversite öğrencisi saldırı sırasında uyanık olsaydı bile, şok halinde oldukları için yardım için bağırmamış olabileceklerini öne sürdü.

Eski Los Angeles Polis Departmanı Dedektifi Mark Fuhrman, Fox News’a yaptığı açıklamada “İnsanlar hayatta kalmaya odaklandıklarında konuşmuyor. Bu televizyon değil, gerçek hayat. İlk başta bir şey söyleyebilirsin ama sonra saldırıyı durdurmaya odaklanırsın” diyerek saldırı sırasında evde olan diğer öğrencilerin çığlık duymamalarına açıklık getirdi.

Cumartesi günü, Latah İlçe Savcısı Bill Thompson gazetecilere, yetkililerin cinayetlerdeki bir zanlıyı teşhis etmek için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını söyledi.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir