SON DAKİKA… Cem Davran’ın annesi Naciye Ayfer Davran son yolculuğuna uğurlandı

‘Ruhsar’, ‘İki Kere Kiki’, ‘Babamın Kemikleri’, ‘Niyazi Bey’ gibi birçok dizi ve filmde rol alan oyuncu Cem Davran’ın (58) annesi Naciye Ayfer Davran’dan (90) acı haber gelmişti. Naciye Ayfer Davran, yaşlılığa bağlı olarak organ yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirmişti. Davran, acı haberi sosyal medya hesaplarından yayınladığı gönderilerle duyurmuştu.

“CANIM ANNEM, BİR TANEM VEFAT ETTİ”

Konuyla alakalı açıklama yapan Cem Davran, “Canım annem, bir tanem vefat etti. Uğurlamak isteyen dostlar için; 15 Ağustos Pazartesi günü öğle namazına müteakip, Zincirlikuyu Camii ve Mezarlığı… Nurlarda uyu kraliçem, Naciye Ayfer Davran…” açıklamasını yaptı. Takipçileri annesinin vefatıyla yıkılan ünlü oyuncuya başsağlığı mesajları ile destek oldu.

“BENİ HATIRLAMASA DA ŞARKILARI HATIRLIYOR”

Öte yandan iki yıl önce Kurban Bayramı’nda Naciye Ayfer Davran’ı ziyaret eden oyuncu Cem Davran, annesine şarkı söyleyerek destek olmuştu. Davran, paylaştığı videoya, “Sevdiği şarkılarla, geçen doksan yıla yakın bir masalı hatırlatmaya çalışırsın. Bebeğiydin bir zamanlar, bebeğin olur gün gelir. Annelik ne muazzam bir mucize. Beni hatırlamasa da şarkıları hatırlıyor, ben onun her saniyesini, kokusunu hatırlıyorum. Hayata yeniden başlamış gibiyiz, bayramları öğrettiği gibi hissediyorum hâlâ” notunu düşmüştü.

Sözlerine; “Onu kızdırmayı çok severdim, şimdi de çok seviyorum” diye devam eden ünlü oyuncu, “Bir kere arkamdan terlik fırlatsa mutluluktan çıldıracağım. Vazgeçmesin diye gıdısından huylandırıyorum, hafiften sinirleniyor. Oyun arkadaşımdı benim, şimdi de öyle, hep öyle, sonsuza kadar öyle. Bütün annelerin bayramını kutlar, ellerinden öperim” mesajıyla duygulandırmıştı.

Cem Davran’dan nostaljik paylaşım

ANNEYE VEDA

90 yaşında yaşlılığa bağlı olarak organ yetmezliği nedeniyle hayata gözlerini yuman Cem Davran’ın annesi Naciye Ayfer Davran için, dün Zincirlikuyu Camii’nde cenaze namazı kılındı. Ünlü oyuncu Cem Davran, eşi Hilal, çocukları Hürcan ve Ali Davran ile birlikte camii avlusunda taziyeleri kabul etti. Davran ailesini, acılı günde sanat camiasından yakın dostları yalnız bırakmadı. Cenazeye Erkan Can, Volkan Girgin, Hakan Gerçek, Hakan Altıner, Onur Özaydın gibi oyuncular katıldı. Naciye Ayfer Davran’ın cenazesi ikindi namazına müteakip Zincirlikuyu Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi.

İstanbul’daki kötü hava şartları cenaze saatinin değişmesine neden oldu. Öğlen namazına müteakip kılınması planlanan cenaze namazı, İstanbul’u etkisi altına alan sağanak yağış nedeniyle ikindi vakti kılındı.

“BİR CUMHURİYET KIZI DAHA VEDA ETTİ”

Cem Davran sosyal medya hesabından bu acılı gününde yanında olanlara;”Sevgili annemizi uğurlarken, binlerce mesaj yollayan, arayan soran, cenazeye katılan, çiçek gönderen, dua eden, hüzünlü koşturma içinde bütün prosedürü kolaylaştıran, güzel duygularını, dileklerini paylaşan herkese sonsuz teşekkürlerimi, saygılarımı sunarım. Tek tek yanıtlayamamanın sıkıntısı içindeyim, lütfen bağışlayın. Bir Cumhuriyet kızı daha veda etti, bizlere iyi insan olabilme çabasını miras bırakarak. Tüm dostların yitirdiği sevdiklerine rahmet diliyor, güzel, huzurlu, sağlıklı günler temenni ediyorum. Var olunuz, hem de hep…” sözleriyle teşekkür etti.

Cem Davran anlattı!
PaYLaŞşşş