Simge: Piyasada tanınmış biri önümü kesmeye çalıştı!

Simge Sağın, Özgür Aras’la bir araya gelerek, samimi açıklamalarda bulundu. 41 yaşındaki ünlü isim, şarkı seçimlerinde bir sırrı olup olmadığının sorulması üzerine, “Şarkıları iyi kokladığımı düşünüyorum, hissediyorum. Kalbimin sesini dinlemem bence benim sırrım” ifafelerini kullandı.

“İYİ ZAMANLARMIŞ”

Konservatuar yıllarından beri 15 senenin üzerinde şarkı söylediğini belirten Simge, bu süreçte hiç pes ettiği zamanlar olup olmadığını da Özgür Aras’a anlattı. Simge; “Dönem dönem oldu. Çok eski dönemleri hatırlıyorum, pes ettiğim dönemler deyince onlar aklıma geliyor. Ama tabii ki pes etmenin ve bütün bu yaşanılan her şeyin, benim başarı yolumdaki bütün taşları üst üste koydurup beni yukarıya çeken bir şey olduğunu da anladım. O yüzden şimdi iyi zamanlarmış diyebiliyorum, geriye dönüp baktığımda” diye konuştu.

“KORKMASI GEREKTİĞİNE İNANIYORUM”

Simge, müzik kariyerine başladığı dönemlerde herkes tarafından sevilen ve tanınan kadın bir sanatçının önünü kesmeye çalıştığını da açıkladı:

Alıntı Metni
Simge Sağın’ın iddialı tarzına beğeni yağdı!

“HEM OYNATAN, HEM AĞLATAN KADIN”

Şarkıcı, “Slow şarkıların mı yoksa hareketli şarkıların mı yorumcususun?” sorusunu, “Aslında iki tarafta da patlamış şarkılara ekibimle birlikte imza attık. Serdar Ortaç ekolü bir cümledir; ‘Hem ağlatacaksın, hem oynatacaksın’ der kendisi. Ben de onu çok örnek aldım. Şansım yaver gitti. Genelde şey diyebilirler, çoğunlukla daha slow şarkılar söyleyen kadın gibi algılanıyor olabilirim. Ama aynı zamanda da oynattığım için hem oynatan hem ağlatan kadın diyebilirim kendime” şeklinde cevapladı.

“EN AZ SEKİZ ŞARKIDAN OLUŞAN ALBÜMLER YAPMAK İSTİYORUM”

Ünlü isim, “Albüm yapmayı mı yoksa single yapmayı mı tercih edersin?” sorusuna, “Albüm” cevabını verdi:

Alıntı Metni

“SON DERECE UMUTLUYUM”

Simge, “Hiç kıskandığın bir şarkı oldu mu?” sorusuna ise “Kıskandığım bir şarkı vardı ama inşallah o şarkıyı kıskanmayacak kadar güzel şarkım olur deyip ‘Yankı’nın sahibi oldum. Ayrıca bestecisi olarak var olduğum için de mutluyum. Ama kıskandığım şarkı ‘Armağan’dı her zaman, Hande Yener’in… O da çok özel bir şarkı, ‘Yankı’da çok özel bir şarkı. O yüzden şimdi artık hiçbir şarkıyı kıskanmıyorum. Ben hala ‘Yankı’nın üzerine çıkamama derdindeyim. Ama yeni gelecek şarkıdan da son derece umutluyum. İkinci ‘Yankı’ geliyor diyebiliriz” diye cevap verdi.

“BELKİ BİR GÜN COVER YAPARIM”

Güzel şarkıcı, “Almak isteyip alamadığın, ya da kaçırdığın bir şarkı oldu mu?” sorusunu da yanıtladı. Simge, bu şarkının Murat Boz’un ‘Geri Dönüş Olsa’ şarkısı olduğunu söyleyerek; “O dönem bir takım maddi sıkıntılar yüzünden ben maalesef o şarkıyı kaçırdım. Ama Murat Boz’la da çok güzel oldu. Belki bir gün cover yaparım. Benim versiyonumla söylemek istediğim bir şarkı, içimde kaldı” ifadelerini kullandı.

Simge Sağın, Galata’ya taşındı

“HER ŞEYDEN ÇOK ÇABUK SIKILIYORUZ”

“Türk Pop Müziği öldü mü?” sorusu karşısında ise Simge; “Bence ölmedi. İnsanların şarkı dinleme sabrı tükendi. Bende de aynı şey var. Bakıyorum, dinliyorum çok beğendiğim bir şarkıyı bile iki kereden fazla üst üste dinleyemiyorum. Böyle garip bir dönem. Bu değişimi neye borçluyuz, bu neyin değişimi bilmiyorum. Eskisi gibi Türk Pop müziğinde patlayan bir şarkı da duymuyoruz… Herkes çok sıkılgan, her şeyden çok çabuk sıkılıyoruz” açıklamasını yaptı.

“O YARIŞIN İÇİNDE KENDİMİ GÖRMÜYORUM”

Simge, “Piyasadaki yarışın içinde olmak nasıl bir duygu?” sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

Alıntı Metni
Simge Sağın: İşimi aşkla yapıyorum
PaYLaŞşşş