SGK’ dan son dakika Duyurusu! Maaşınızın 24 Katı Karşılıksız Para, Hesaplara Yatırılıyor…

SGK gerekli duyuruları kamuoyu ile paylaştı. Maaşın 24 katına kadar ödenmeyen ödemeler hesaba yatırılacaktır. Gençlere devlet destekli ödemeler başladı. SGK üzerinden başvuran tüm vatandaşlara verilecektir. Haberin detaylarını okuyabilirsiniz…

SGK acentesi gençlere binlerce lira ödeyecek. Devlet desteği ile evlenmek isteyen gençlere ödeme yapılacak. Devlet, evlenmeye karar veren gençleri destekler. Nafaka, son maaşınızın 24 katına kadar. Gençler bu ödemeyi evlilik ödeneği olarak bilmek istiyor. Bu parayı nasıl yatıracağını bilmeyenler haberimizi okuyabilir. SGK başvuru süreci ve önkoşulları ile ilgili tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Devlet, gençlerin evliliklerine evlilik desteği sağlıyor. Anne ve babasından yetim aylığı alan kadınlara yardım ödenecek. Ölüm aylığı alırken gerçekleşen evlilik, SGK tarafından en son alınan maaşın 24 katı oranında ödeme yapılacak ve ölüm aylığı kesilmiş olacak. Devlet tarafından verilen destek evlilik amaçlı veriliyor. Sadece kız çocuklarını ilgilendiren ödenek, evlenmek isteyen erkek çocuklara ne yazık ki ödenmiyor.
Yuva Kuracaklara Destek

Devlet tarafından evlenmek isteyenlere maddi anlamda yeni destekler gelmeye devam ediyor. Maddi sorunlar yaşayan gençlere devlet tarafından 350 bin lira tutarında destek verildi. Çalışılan yerde alınan en son maaşın 24 katı kadar destek yapılıyor. Şayet maddi anlamda sorun yaşıyorsanız bu destekten başvuru yaparak yararlanabilirsiniz. Maaşın 24 katı kadar olan ödemeden faydalanmak için kadınların yetim maaşı almaları durumunda bu maaş tamamen kesilecek. Alınacak olan tutarın tamamı düğün masrafları olarak kullanılabilir.

Eski Eşi ile Yeniden Evlenenler

Daha önce evli iken eşinden boşanan kişiler, tekrar eski eşleri ile evlilik kararı alanlar, eski eşi ile tekrardan nikâh tazeleyenler bu tür ödeneklerden faydalanamaz. 750 lira tutarında yetim maaşı olan vatandaş 18 bin liraya kadar destek ödemesi alabilir. Destek ödemesi almak isteyenler başvuru yaparak bu imkânı değerlendirebilir. Başvuru için SGK giderek gerekli başvurularını yapmaları gerekir. Evlilik için verilen destek sadece bir kez verilmektedir.

PaYLaŞşşş