Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile sıvı yağ’da dev indirimi! 5 litre Ayçiçek Yağı 92 TL’ye satılıyor!

Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında ürünlerin pahalılığına değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan indirim yapılması talimatı verdi. Serbest piyasadan kaynaklı olarak diğer zincir marketlerdeki fiyatlar çok fazla değişmese de Tarım Kredi marketlerinde dev indirim başladı. Bu indirimler 15 Ağustos itibari ile raflara yansımaya başladı. Erdoğan’ın talimatı sonrası başlayan indirimlerde ise en çok dikkat çeken ayçiçek yağı oldu. 30’dan fazla üründe yüzde 30 – 35 civarında indirim yapıldığı belirtildi ve bazı Tarım Kredi marketleri önünde izdiham yaşandı.

Tarım Kredi Market önünde izdiham yaşandığı belirtildi ve 5 litre sıvı yağ sadece 92,50 TL, tozşeker ise 34 TL’den satılmaya başlandığı aktarıldı. Bunun dışında pek çok üründe de indirime gidildiği duyuruldu. Diğer marketlere kıyasla çok daha uygun olan Tarım Kredi Marketlerin indirimleri vatandaşlar tarafından yoğun taleple karşılaştı.

İNDİRİMLİ ÜRÜNLER LİSTESİ

Tüm bunların yanı sıra Tarım Kredi marketlerinde indirim yapılan ürünlerin listesi de paylaşıldı. Bu nokta indirimli ürünler listesi şöyle oldu:

“Makarna, un, salça, pirinç, bulgur, mercimek, nohut, fasulye, şeker, ay çiçek yağı, zeytin yağı, tavuk ürünleri, tam yağlı süt, yarım yağlı süt, yumurta, peynir, tereyağı, bal, zeytin, çay, Türk kahvesi, patates, kuru soğan, karpuz, kavun, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, sıvı sabun, peçete, rulo havlu, kolonya, bebek bezi”

5 LİTRE AYÇİÇEK YAĞI 92 TL

Türkiye genelinde bulunan tüm Tarım Kredi Kooperatifi marketlerde indirimli olarak satışa çıkan ürünler resmen aktarıldı. Bu doğrultuda “5 litre TMO ayçiçek yağı 92,50 TL, 2 KG Türk şeker toz şeker 34 TL, 1 kilogram bulgur 14,90 TL, 500 gram Marmarabirlik siyah zeytin 20,90 TL, Nescafe Ekspres çeşitleri 10,90 TL” fiyatları ile satılıyor.

PaYLaŞşşş