PTT’den gençlere büyük müjde! 2215 TL ödeniyor! Yaşa göre kimlik kartıyla paranızı alabilirsiniz

PTT, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişilere her ay düzenli yardım ödemesi yapıyor. 2023’te geçim zorluğu çeken gençler başvuru yapmaları durumunda 2215 TL’ye varan ödeme alabiliyor. Doğrudan PTT hesabınızdan kimlik kartı ile birlikte ödemeden yararlanabilirsiniz. Başvuru şartları ve ödeme tarihleri belli oldu.

Gençlik bakanlığı ve PTT işbirliğiyle 18-26 yaş arası gençlere yardım veriliyor. Ödemeler PTT den başvuru yapan gençlere sağlanıyor. Kimlik kartı ile birlikte PTT şubelerine gitmek ödeme almak için yeterli oluyor. Herhangi bir şart yok sadece o en yakın PTT şubesine giderek başvuru yapmanız yeterli. Peki, başvuru şartları neler? Kimler PTT den yardım alabilir? PTT 2215 TL destek ile ilgili merak edilenler haberimizde…

PTT YENİ YARDIM KALEMİ AÇTI

PTT bu defa da gençlik ve Spor bakanlığı ile işbirliği yaptı. Acil nakit ihtiyacı olan yardıma muhtaç olan ve geçinmekte güçlük çeken gençlere yönelik yeni bir yardım kalemi açıldı. Başvuru koşullarına uygun olan 18 ila 26 yaş arası gençler başvuru yapmaları halinde PTT eden 2215 TL sosyal destek ödemesi alabiliyor. Bu ödeme tamamen karşılıksız ve geri ödemesiz yapılıyor. Ödeme için başvuru şartları da bakanlık tarafından açıklandı. Türk Vatandaşı olan gençler sadece bu ödemeden faydalanabiliyor.

PTT SOSYAL YARDIM BAŞVURU ŞARTLARI

Gençlik bakanlığı ve PTT aracılığıyla yapılacak olan 2215 TL’lik sosyal yardım ödemesi için şartlar açıklandı. Ödeme almak isteyenlerin yerine getirmesi gereken şartlar şu şekilde:

Öncelikle yardım alacak kişi Türk vatandaşı olmalıdır. Aksi takdirde Türk vatandaşı olmayanlar, ya da ikinci bir devlet uyruğu olan gençler bu yardımdan faydalanamazlar.

İkamet adresleri Türkiye sınırları içinde olmalıdırlar.

Yardım alacak olan gencin 18 ve 26 yaş aralığında olmalı.

Aynı zamanda aynı evde yaşayan kamu çalışanı veya özel sandıklara mensup çalışan olursa bu kişi yardım parasından faydalanamamaktadır.

Aynı zamanda devlet yurtlarında yaşayanlar, çocuk bakımevlerinde yaşayanlar askerler bu yardım parasından faydalanamazlar.

Hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması

BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR?

Söz konusu yardım ödemesi ile ilgili olarak gençlik Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden detaylı bilgilendirme yapıldı. Gençler başvuru işlemlerini e-devlet üzerinden yaparak ödeme alabiliyor. Başvurular T.C kimlik numarasına göre kabul ediliyor. Son başvuru tarihi ise 31 Ocak 2023 olarak belirlendi.

PaYLaŞşşş