Pelin Karahan’dan Bedri Güntay açıklaması: Akciğeri tertemiz oldu

HÜSEYİN ALTUN / MİLLİYET
‘Kavak Yelleri’ (2007-2011) dizisinin Aslı’sı, ‘Muhteşem Yüzyıl’ın (2011-2014) Mihrimah Sultan’ı Pelin Karahan, iş insanı Bedri Güntay ile 2014’te nikâh masasına oturmuştu. Aynı yıl oğlu Ali Demir’in dünyaya gelmesiyle ilk kez anne olmanın mutluluğu yaşayan ünlü oyuncu, 2017’de ikinci çocuğu Can Eyüp’ü kucağına almıştı.

“AKCİĞER EMBOLİSİ NEDENİYLE AMELİYAT OLDU”

Eşi Bedri Güntay’ın sağlık sorunları yaşadığı haberlerinin basına yansıması nedeniyle 8 Kasım Salı akşamı açıklama yapan Pelin Karahan, 4.8 milyon takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından şu satırları paylaşmıştı:

Alıntı Metni
Plajda görüntülenince gerildi!

“ARTIK EVLATLARIMIZA KAVUŞACAĞIZ”

Pelin Karahan, önceki akşam Ataşehir’de özel bir hastanede basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Oyuncu, “Eşimin sağlık problemleriyle 10 gündür uğraşıyorduk. ‘Mide sıkıntısı var’ diye düşünüyorduk ama öyle değilmiş. Akciğerde bir emboli gelişti. Vücudunda bir pıhtı atmış. Onu bulana kadar biraz zaman kaybettik. Sağ omzunun orada bir pıhtı oluşmuş. O yüzden apar topar ameliyata alındı. Daha kötü sonuçlar olmaması için hemen müdahale edildi. İki saat süren bir operasyon geçirdi. Şimdi sağlık durumu iyi. Akciğeri de tertemiz oldu. Bugün normalde taburcu olacaktık ama tansiyonu biraz yüksekti. İlaçlardan dolayı çok düştü. Tansiyon normale dönmeden önce çıkarmak istemediler. Çok şükür şimdi gözünü açtı. Taburcu olup (dün tavurcu oldu), evlatlarımıza kavuşacağız” dedi.

“ÇOK SEVENİMİZ VARMIŞ”

Haberi duyan dostlarının bir an olsun yalnız bırakmadığı Karahan, “Çok az eş dost biliyordu. Panik yapmasınlar diye anne ve babaya bile son dakika haber verdik. Benim bir reklam lansmanım vardı, son dakika iptal etmek zorunda kaldım. Lansman iptal olunca basındaki arkadaşlara bilgi gitmiş. Öyle olunca her yerden mesajlar gelince ben de bir açıklama yapma gereği duydum. Hala çok arayan soran var. Çok sevenimiz varmış, sağ olsunlar. Çok şükür eşim iyi. Bundan sonraki süreçte, kan sulandırıcı ilaç kullanacak, yavaş hareket edecek, kolunu fazla kaldırmayacak. Spor yapabilecek ama artık daha dikkatli olacak” diyerek, eşinin yanına geri döndü.

‘Daha cesur giyinmeye başladım’

Öte yandan hastane önönde objektiflere yansıyan Serkan Çayoğlu-Özge Gürel çifti, Bedri Güntay’ı ziyarete geldiklerini söyleyip, açıklama yapmak istemedi.

PaYLaŞşşş