O Kız dizisinde Zeynep, sitare’nin yeni gözdesi! Ozan ters köşe…

Bahar GENCER/ Milliyet.com.tr
Başrollerini Erkan Petekkaya, Sezin Akbaşoğulları, Cengiz Orhonlu ve Dilin Döğer’in paylaştığı‘O Kız’ dizisi, 26 Ekim akşamı 6’ncı bölümüyle Kanal D’de izleyici karşısına çıktı. YapımınıContent House’un üstlendiğidizide; Zeynep’in dijital dünyadaki hızlı yükselişi ve Sitare’nin ona yaptığı büyük jest gündem oldu.

‘O Kız’ dizisinin son bölümünde; Ozan ve babasını konuşurken gören Zeynep, onların yanına gidip neler olduğunu sordu. İlk olarak ikilinin baba-kız olduklarına inanmayan Ozan’ın ‘Neyin var senin?’ diye sorması Kadir’i üzdü. Babasının hiçbir şeyi olmadığını söyleyen Zeynep, onun yanına koştu. Kadir’e ondan hayatı boyunca hiç utanmadığını aksine Ozan Mert gibi insanlardan utandığını belirtti.

Zeynep’in peşinden giden ve onunla konuşmaya çalışan Ozan ise Kadir’in zihinsel engelli olduğunu öğrendi. Zeynep, babasının doğumunda kordonunun dolandığını ve bu nedenle beynine oksijen gitmediğini anlattı. Tüm bu yaşananlar yüzünden dernek toplantısına geç kalan ikiliye hesap soran Sitare, Ozan’ın müdahalesiyle Kadir’in durumunu öğrenmedi.

Set Ekstra, ‘O Kız’ dizisinin setinde

ZEYNEP’İN YENİ HAYATI BAŞLADI

Ozan’ın ‘baban üzerinden prim yaparsın’ düşüncelerine çok kızan Zeynep, ona bir tokat atarken; Sitare, onu ajansa beklediğini söyledi. İlk olarak Salih ile sahilde bir çay içen Zeynep, İpek’in konuştuğu kişinin Salih olduğunu öğrendi. Ardından çekim için ajansta objektif karşısına geçen Zeynep, yeni bir sosyal medya hesabına kavuştu.

Ertesi sabah Kadir’i üzdüğünü fark eden Ozan, ondan samimi bir şekilde özür diledi. Bu hamle hem Zeynep’i hem Kadir’i çok sevindirdi. Saatler içinde 250 bin takipçiye ulaşan Zeynep, Ozan ile birlikte katıldığı dernek toplantısında da dikkatleri üzerine çekti. Bu sırada kızının kendisiyle ilgilenmemesinden rahatsız olan Kadir, akşam izleyecekleri filmi bulmak için kömürlüğe gitti.

Erkan Petekkaya: Kadir sayesinde meleklerle tanıştım!

KADİR, NİMET’İ ÖLÜMDEN KURTARDI

O anlarda annesinden Hakkı Bey’in kendisini istemediğini öğrenen Nimet, ağabeyinin evlenememesi konusundaki sözlerine de çok bozuldu. Kömürlüğe giden ve Kadir’i oradan kovan Nimet, sandıkta bulduğu gelinliği giyip, makyaj yaptıktan sonra intihara teşebbüs etti. Telefonunu kapının önünde düşüren Kadir içeriden gelen sesleri duyunca Nimet’i ölümden kurtardı. Hemen hastaneye yetiştirilen Nimet, sağ salim evine geri geldi. Fevzi ve annesi de Nimet’i kurtaran Kadir’e teşekkür etti.

SİTARE, OZAN’A GEÇMİŞİNİ HATIRLATTI

Kız kardeşleri ve annesini üzdüğünü fark eden Ozan da Zeynep’i de çağırarak; ailesine birlikte bir sabah kahvaltısı yapmayı teklif etti. Bu durum herkesi sevindirse de Sitare tüm planları bozdu. Zeynep’i ajansa çağıran Sitare, Ozan’a da artık Halil olmadığını hatırlattı. Ailesini adını değiştirdiği gün sildiğini söyleyen Ozan Mert, kahvaltının iptal olduğunu söyledi ve evden çıktı. Bu yaşananlara çok üzülen kardeşi Esma, merdivenlerden düşünce; Salih, annesi ve kız kardeşlerini kendi evine götürdü.

Sezin Akbaşoğulları: Güzel çıktım mı?

OZAN’IN KISKANÇLIK KRİZİ

Bu sırada sponsor toplantısına Zeynep ile başlayan Sitare, Mine’ye Ozan’ın geç kaldığını söyledi. Ozan ise Mine’ye kendisi olmadan başlayan toplantıda olmayacağını belirterek ajansı terk etti. Ozan’ın gelmemesine çok kızan Sitare, onun bedel ödeyeceğini vurguladı. “Benim yüzümden gelmedi değil mi?” diye soran Zeynep’e de yanıt veren Sitare, “Hayır egosu yüzünden” dedi.

HEDİYE GERÇEĞİ ZEYNEP’İ ÜZDÜ

Sponsorları etkilemeyi başaran Zeynep Çetin, iyi teklifler alınca tanıtacağı ürünler de evine yollandı. Kutuları açarken bir hayli sevinen ailesini mutlu etmek isteyen Zeynep, istediklerini alabileceğini söyledi. Ancak paketler konusunda ona bilgi veren Mine, ürünleri kimseye vermemesi ve koruması gerektiğini ifade etti. Çok üzülen Zeynep, kimseye bir şey hediye edemeyeceğini söyledi ve ilk ürün tanıtım videosunu çekti.

Erkan Petekkaya kalp krizi mi geçirdi?

Çektiği video ile oldukça iyi bir rakam yakalayan Zeynep, sponsor markanın stoklarını eritmeyi başardı. Sitare de onun başarıyla mutlu olurken; Zeynep’e böyle ilerlemesi gerektiğini öğütledi ve onun en büyük hayalinin bir ev olduğunu öğrendi.

“HAYALLERİM ÇÖP OLDU”

Aynı anlarda ajansa gelen Ozan, Sitare’nin odasına giremezken; video çekmek için evine dönen Zeynep şoke oldu. Zeynep’in ana haberlere çıkması sonrası uyarı alan ve işten kovulan Fevzi, sponsorlardan gelen ürünleri parçaladı. Evdeki manzarayı gören Zeynep, Mine’yi arayarak özür dilerken; “Benim hayallerim çöp oldu” dedi. Durumu toparlamak isteyen Sitare de asistanına; “Kaz gelecek yerden, tavuk esirgenmezmiş” sözleriyle harekete geçti.

“Şimdiye kadar oynadığım rollerin çok dışında, çok farklı”

“YENİ HAYATINA HOŞ GELDİN ZEYNEP”

Zeynep Çetin’i şoförle aldıran Sitare, onu kendisi için aldığı eve götürdü. Sitare, sonrasında; “Bu açtığın kapı sadece yeni evinin değil, hayallerinin de kapısı. Yeni hayatına hoş geldin” diyerek anahtarları Zeynep’in avucuna bıraktı. Onları takip eden Ozan da bu anları uzaktan izledi.

Ozan dibe çökerken, Zeynep’in hızlı bir şekilde yükselmesi ve Fevzi’nin yaptıklarının ardından Sitare’nin durumu el koymasına sosyal medyadan yorum yağdı. İşte o yorumlardan bazıları…

Alıntı Metni
PaYLaŞşşş