Milyonlarca kişiye büyük müjdeli haber verildi! SGK PTT üzerinden 12.454 TL para veriyor: Hemen başvurun alın…

Asgari ücret üzerinden maaş alanlar için çok önemli bir haber geldi. SGK tarafından asgari ücretli çalışanlara ödeme yapılıyor. Asgari ücretli çalışanlara SGK tarafından toplu para ödemesi yapıldığı belirtildi ve devlet tarafından çeşitli projelerin hayata geçirildiği ifade edilirken kadınların çalışma hayatına daha kolay dönebilmesi için projeler geliştirildiği ifade edildi. Doğum yapmış kadınlara SGK üzerinden toplu para ödemesi yapılıyor. Şartlara uyum sağlayan kadınlara 12 bin 454 TL veriliyor. Ayrıca ödemelerin PTT üzerinden alınacağı aktarıldı.

12 BİN 454 TL VERİLİYOR

Bu ödemeler hakkında SGK tarafından çok önemli bir duyuru yayımlanırken verilen ödemeler doğum tam ve sağ bir şekilde gerçekleştikten sonra yapıldığı ifade edildi. Kadınların çalışma hayatında yer bulabilmesi için doğum yapmış kadınlara 12 bin 454 TL veriliyor.

ARANAN ŞARTLAR

Bu ödemeden yararlanmak isteyen kadınlarda bazı şartlar aranıyor. Bu şartlar ise şöyle aktarıldı:

“Doğumdan önceki 1 yıl içinde en az 90 gün kısa vadeli sigorta primi bildirilmiş olması, İstirahatli olduğu süre içinde iş yerinde çalışmamış olması, (Sigortalı kadının isteği ve hekimin onayı ile doğuma 3 hafta kalıncaya kadar çalışma durumu hariç) İstirahatin başladığı tarihte sigortalılık niteliğinin yitirilmemiş olması, Doğum olayının canlı veya ölü olarak gerçekleşmiş olması”

PaYLaŞşşş