Milyonlarca kişiye Bayram İkramiyesi müjdesi geldi! Artık asgari ücretli çalışanlarda bayram ikramiyesi alacak!

Bayram ikramiyesi, Türkiye’de dini bayramlar öncesinde bir ödemedir. Geçen yıllarda sadece emekli emeklilerle birlikte dul ve yetim aylığı verilen bu ikramiye, bu yıl asgari tasarrufların de faydalanabileceği şekilde genişletildi.

Ramazan Bayramı öncesinde asgari harcamaların de bayram ikramiyesi alabileceği tahmin ediliyor. Ancak henüz bu konuda net bir karar verilmedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bayram ikramiyesi miktarı ve kimlerin yararlanabileceği konusunda açıklamalarının merakla beklenmesi bekleniyor.

Şu an bilinen için tek şey, bayram ikramiyesinin 1.100 TL üzerinden ödeneceği yönündeki tahminlerdir. Özel sektördeki işletmelerde kendi tercihleri ​​üzerine çalışana bayram ikramiyesi yardımları bilinen.

Bayram ikramından yararlanacak kişi kimler olduğu ise henüz net değildir. Şu an için sadece emekli emekli ile birlikte dul ve yetim aylığının kullanılabileceği bilinmektedir. Ancak ilerleyen zamanlarda bu konuda netlik kazanacaktır.

Türkiye’de bayram ikramiyesi, kullanmak için büyük önem taşıyan bir ödemedir. Hem emeklilerin hem de asgari gelirin artırılması için dağıtımın sağlanması bu ödeme, müşterilerin bayram tatillerinde daha mutlu ve rahat bir şekilde geçirmelerine yardımcı olacaktır.

PaYLaŞşşş