Aile Bakanlığı’ndan Geri Ödemesiz 7.200 Lira Destek Ödemesi Müjdesi Geldi! Ödemeler Başladı, Başvuru ve Şartlar Açıklandı…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, düşük gelirli ailelere maddi destek sağlayacak. Bakanlık, durumu olmayan ailelere 5400 TL ve 7200 TL devlet desteği vereceğini duyurdu. İşte devlet desteği almanın şartları…

Son dönemlerde yaşanan yüksek enflasyondan dolayı dar gelirli aileler zor günlerden geçerken Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı’ndan yardım desteği geldi. Yıllık ödenecek olan tutar ise 5400 lira. Peki devlet desteğine kimler başvurabilir? Hangi şartlar aranmakta? Son başvuru tarihi ne zaman? İşte milyonlarca dar gelirlin yüzünü güldürecek detaylar.

DAR GELİRLİ AİLELERE BAKANLIK DESTEĞİ

Aile Destek programı kapsamında dar gelirli ailelere devlet tarafından maddi destek sağlanacak. Şartları karşılayanlara yıllık 5.400 TL ile 7.200 TL aralığında ödeme yapılacak. Bu destek aylık olarak 450-600 TL olarak belirlendi.

BAKANLIKTAN BAŞVURU UYARISI

Miktarı belirlenen yardım desteğine vatandaşlar E-devlet üzerinden başvuru yapabilir. Bakanlık başvuru yapmayanlar içinse başvuru uyarısında bulundu. 

PaYLaŞşşş