Milyonlarca ev hanımlarına devlet’ten büyük müjde! 1000 TL destek ödemesi yapacak! Pandemi yardım başvurusu nasıl yapılır?

Koronavirüs salgınının ekonomik etkisini azaltmak için ihtiyaç sahibi ailelere 1.000 liralık destek sağlandı. Nisan ayında başlayan destek kapsamında 1. ve 2. Etap ödemeleri yapıldı. Faz 3 ödemeleri için başvurular alınmaya başlandı. Birçok kişi, “Kimler 1000 lira yardım alabilir?” “Ev hanımlarına 1000 lira yardım var mı?”, “Pandemi yardımı alabilir miyim?” “Pandemi yardımı alan var mı?” “İşsizlik Davacıları Pandemi Yardımı Alır mı?” soruların cevapları için. Detaylar burada.

Ev hanımlarına 1000 lira pandemi yardımı var mı? Koronavirüs pandemisi nedeniyle ihtiyaç sahiplerine 1000 lira verildi. Geliri olmayan ev kadınları bu haktan yararlanıp yararlanamayacaklarını araştırıyor.

Ev hanımlarına 1000 lira pandemi yardımı var mı? Koronavirüs pandemisi nedeniyle ihtiyaç sahiplerine 1000 lira verildi. Geliri olmayan ev kadınları bu haktan yararlanıp yararlanamayacaklarını araştırıyor.

 Kimler 1000 lira yardım alamaz?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 3. faz destek ödemesinde 1000 TL ödenmeyecek vatandaşlara şu şekilde belirtildi:

4/A kapsamında kalan kadrolu kamu işçileri

4/C kapsamında olan devlet memurları

1. ve 2. faz aşamalarında 1000 TL ödeme alanlar,

SGK’dan aylığı veya geliri olanlar (emeklilik, yaşlılık maaşı gibi)

 Kısa çalışma ödeneği almış veya alacak olanları

 İşsizlik maaşı alanlar

Pandemi yardım başvurusu nasıl yapılır?

3. faz ödeme başvuruları alınmaya başladı. Yapılan incelemer sonucunda ise vatandaşlara ödemeleri gerçekleşiyor. 1000 lira yardım alabilmek için vatandaşların başvuru şartlarını taşımaları gerekiyor.

TC Kimlik Numaranızın son hanesine göre;

0- Pazartesi

2-Salı

4-Çarşamba

6-Perşembe

8- Cuma günlerinde başvurularınızı yapabilirsiniz.

1000 LİRA YARDIM BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Ev hanımları 1000 lira yardım alabilir mi?

1000 lira yardımı şartları sağlayan tüm bireyler alabilir. Hiçbir güvencesi olmayan ev hanımları da başvuru yapabilir. Başvurular incelendikten sonra ücretler ödenmeye başlıyor.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir