Erdoğan’dan sonra yeni bir zam açıklamasıda o kişiden geldi! Asgari ücret, memur ve emekli maaşlarına yapılacak zammı duyurdu!

Geçtiğimiz temmuz ayında maaşlara ara zam yapılmış, asgari ücret 5.500 TL’ye çıkarılmıştı. Fakat enflasyon ve temel harcama kalemlerine gelen zamlar ile bu zam da eridi.

Ara zam gelmesiyle aralık ayında açıklanacak maaş zamları için yeni yıl işaret ediliyordu. Bu söylemin aksi bir açıklama, Erdoğan’dan geldi.

Erdoğan, asgari ücret çalışması için şunları söyledi:

“Asgari ücretten, memur ve emekli maaşına kadar tüm kesimlerin gelirlerini yılbaşında ciddi şekilde tekrar yükselterek, enflasyonun yol açtığı refah kaybını aşama aşama gidermekte kararlıyız. Sosyal desteklerde ölçümüzü yoksulluk olmaktan çıkararak, ihtiyaç ve hak temelli bir anlayışla ülkemizin imkanlarını her bir insanımızla paylaşacak kuşatıcı bir sistem kurduk.”

Ziraat Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Şenol Babuşçu’dan da asgari ücret ile ilgili bir açıklama geldi.

Gazete Durum’dan Deniz Dalgıç’a konuşan, Başkent Üniversitesi Uluslararası Finans ve Bankacılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şenol Babuşcu, maaş zamları için şu ifadeleri kullandı:

“Asgari ücrete bunun iki katı, yüzde 40-50 zam yapılacağını düşünüyorum. Asgari ücretin minimum 7 bin 500-8 bin lira civarında olacağını tahmin ediyorum. Bu zam asgari ücretliyi, memuru, emekliyi geçici bir süre, seçime kadar rahatlatacak ama bu zam 3-4 ay içinde erir. Seçim sonrası ara zammı geçtim, normal zam bile olmayabilir.”

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir