MasterChef’te Ömer İbiş’in Mehmet Yalçınkaya ile anısı kırdı geçirdi!

Jüri koltuğunda Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’nın oturduğu MasterChef Türkiye, yeni sezonuyla izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor. Survivor All Star’ın final yapmasıyla ekranlara dönen MasterChef’te eleme turu heyecanı yaşanıyor.

Yarışmada devam edebilmek ve ikinci turu görmek için en iyi tabaklarıyla şeflerin karşısına çıkmaya çalışan yarışmacılar, jüri karşısında kendilerine verilen beş dakikada tabaklarını sunuma hazır hale getiriyor. Dün yedinci bölümüyle ekranlara gelen MasterChef’te yarışmacı Ömer İbiş’in Mehmet Şef ile anısı herkesi kırdı geçirdi. İşte detaylar…

Stüdyoya girmeden önce yemeğini hazırlarken kendini tanıtan Ömer, “Adım Ömer İbiş. Tekirdağlıyım. 23 yaşındayım. Tekirdağ Turizm Otelcilik ve Meslek Lisesi mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir bu mesleği icra ediyorum. Çok umutluyum. Şeflerden üç evet alıp yoluma devam etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“SENİ NEREDEN TANIYORUM?”

Şeflere kendinden bahseden Ömer İbiş, ardından Mehmet Yalçınkaya’ya ‘Mehmet Şef’im’ diye seslendi. Yarışmacıya dikkatli bir şekilde bakan Yalçınkaya ise “Seni nereden tanıyorum?” diye sordu.

Mehmet Şef ile anısını anlatan Ömer, “Şefim, 2017 senesinde son görev yaptığınız otele gelmiştim. Beni ilk etapta kovmuştunuz. İş görüşmesine gelmiştim şefim. Ama pantolon tişörtleydim .Siz de beni kovdunuz, “Git takım elbiseni giy, özgeçmişini al eline öyle gel. Burası resmi bir işletme’ demiştiniz. Ertesi gün geldiğimde de çok güzel ağırlamıştınız. Tekrar teşekkür ederim. O gün de teşekkür etmiştim sizlere. Ama olmadı yaşımdan dolayı” dedi.

“Öldürmüyor ama süründürüyor”

“KIZ ARKADAŞINLA BULUŞMAYA MI GİDİYORSUN?”

Bunun üzerine Somer Sivrioğlu, “Ne dedi Mehmet Şef, mesela geldiğinde?” diye sordu. Somer Şef’e cevap veren yarışmacı ise Mehmet Yalçınkaya’nın kendisine, “Kız arkadaşınla buluşmaya mı gidiyorsun? Bu üstünün hali ne böyle?” dediğini belirtti.

Mehmet Yalçınkaya’nın sözlerini duyunca gülen Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’ya dönen Mehmet Yalçınkaya ise “Hala öyleyim. İş görüşmesine gelen adam giyinecek. Yani randevuya gider gibi ya da bomboş bir yere gider gibi gelmez. Ciddi söylüyorum görüşmeye almazdım” dedi.

Somer Şef’in “Yine almamışsın” sözleri üzerine konuşan Ömer, “Sonra takım elbiseyle geldim. Ama istediğim pozisyona yaşım yetmemişti. Okulu ilk bitirdiğimde gelmiştim. Pozisyon demi şefti. (aşçı yardımcısı) ” dedi.

MASTERCHEF GÖRÜŞMELERİNE TAKIM ELBİSEYLE GELMİŞ

Bunun üzerine Somer Şef ve Danilo Zanna’nın “Madem işe almayacağını ilk gün söyleseydin de çocuk takım elbise almasaydı” sözlerine “Ama bir şey öğrendi” karşılığını veren Mehmet Şef, “Neden takım elbiseyle gelmedin?” diye Ömer’e sordu. Yarışmacı da “Görüşmelere öyle geldim şefim” yanıtını verdi.

TABAĞI BEĞENİLMEDİ

Teriyaki soslu bir somon yapacağını ve üç şefin de damak tatlarını tabağında yakalamak istediğini söyleyen Ömer İbiş, kendisine verilen beş dakikalık sürede tabağını hazırladı.

MasterChef Türkiye’de Rukiye Canpolat’ın hikayesi yürek yaktı!

Tabağını elma ve vişne kurusu ile tütsüleyerek sunan Ömer, sosundaki sarımsak yoğunluğu ve tabaktaki lezzetlerin dengesizliği nedeniyle üç şeften de ‘Hayır’ alarak eleme turuna veda etti.

PaYLaŞşşş