MasterChef’te Mehmet Şef’ten yarışmacıya büyük jest

TV8 ekranlarında MasterChef 2022 macerası başladı. MasterChef Türkiye’de yarışmacılar ünlü şefler, Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu’nun beğenisini kazanmak için mücadele vermeye devam ediyor.

Zaman zaman çarpıcı hayat hikayelerinin de ortaya çıktığı MasterChef’e geçtiğimiz hafta Aysun Şimşek damga vurmuştu.

“KARDEŞİM BÖBREĞİNİ VERDİ”

Beş dakika içerisinde jürilere tabak hazırlayan Şimşek, Somer Sivrioğlu’nun, “Neydi mesleğiniz?” sorusuna, “Muhasebeydi ama ben muhasebeyi de yapamıyorum şefim” dedi. Sözlerine devam eden Şimşek 25 yıldır diyaliz hastası olduğunu belirterek, “5 yıl önce nakil olunca hayatımda yarım kalan, yapmak istediğim ne varsa onları tamamlıyorum aslında” dedi.

Kardeşinin kendisine böbreğini verdiğini söyleyen Şimşek, “Artık son raddeye gelmiştim damarlarım bitmek üzereydi. Şöyle söyleyeyim ben sabah 06:00’da makineye bağlanıyordum 12:00’da çıkıyordum. İşime gidiyordum,17:00’da işten çıkıyordum sigortamı dahil etmek için. Akşam lisesine gidiyordum 17:00’dan sonra…” diye konuştu.

“ÖLDÜRMÜYOR AMA SÜRÜNDÜRÜYOR”

Sivrioğlu’nun, “Neler değişti hayatınızda?” sorusuna Şimşek, “Çok şey değişti. Diyaliz makinesi öldürmüyormuş buradan sesleneyim. Nakil olsunlar, ailelerinde vermeyenler varsa ısrar etsinler. Hayat nakilden sonra başlıyor. Öldürmüyor ama süründürüyor ben bunu çok geç anladım. ’25 yıl daha böyle gider’ diyordum ama gitmezmiş yani. Yeniden doğdum. Kardeşim 14 Şubat Sevgililer Günü’nde bana böbreğini verdi. 25 Şubat’ta doğum günümdü. Bana dedi ki ‘Sana hem Sevgililer Günü hem doğum günü hediyesi… Kimsenin veremeyeceği bir hediye veriyorum.’ dedi. Ben de 6 ay içerisinde nakilden sonra ne yapmak istiyorsam… Mesela buranın hayalini kuruyordum. Geç kalmış sayılmıyorum, yaşım 42 olabilir, yaşın ve zamanın hiçbir önemi yok” dedi.

Yemeği tadan şeflerden Danilo Zanna, “Seçtiğiniz yemek Türk mutfağının efsanelerinden biri. Birkaç konuda sıkıntı vardı, özellikle tuz ve beğendiğinin kaşarı konusunda. O yüzden ben ‘Hayır’ diyorum. Mehmet Şef de Aysun Şimşek’i hastalıkla mücadelesi konusunda takdir etti ve ‘Hayır’ dedi. Somer Şef de ‘Hayır’ dedikten sonra organ nakline dikkat çekti.

‘MasterChef Türkiye’de Rukiye Canpolat’ın hikayesi yürek yaktı!

DÜN AKŞAMKİ BÖLÜMDE DİKKAT ÇEKEN YARIŞMACI

13 Temmuz Çarşamba günü yayınlanan yeni bölümde yarışmacılar şeflerin karşısında yaptıkları yemeklerle üst tura yükselmek için mücadele verdi. Yarışmacılar 5 dakika içerisinde sundukları yemeklerle şeflerin beğenisini kazanmaya çalıştı.

TURU GEÇEMEDİ

Yarışmada eleme turu sürerken yarışmacı adaylarından Eren Yüce ön plana çıkan isimlerden oldu. 5 dakika içerisinde yöresel bir yemek olan Babuka’yı yapan yarışmacı, bir yandan da şeflerle sohbet etti.

Eren Yüce yaptığı yemek sonrası turu geçemedi. Daha önce kanser hastası olduğunu açıklayan Eren yarışmada biraz heyecanlandı. Yemeğini heyecanı yüzünden biraz aceleye getiren Eren Yüce geçer not alamadı. Eren Yüce’ye Mehmet Şef’ten sürpriz iş teklifi geldi.

“İKİ YIL ÖNCE KANSER HASTASIYDIM”

Eren Yüce açıklamasında “Kötü bir dönem geçirdim, 2 yıl önce kanser hastasıydım. Hastaneye kapandığım için taburcu olunca yemek yaparak kafamı dağıttım. Evde tek başıma altı kişilik yemek masası hazırlıyordum. Sanki arkadaşlarım buradaymış gibi. Mutfak sayesinde kanseri tamamen yendim. Kendimi geliştirmek istiyorum. En iyi geliştirebileceğim yer de burası. O yüzden burada olmayı çok istiyorum” dedi.

SÜRPRİZ İŞ TEKLİFİ

Mehmet Yalçınkaya ise “Şöyle yapalım şimdi benim okulum var. Yönetici asistanlarımdan biri işi bırakıyor orada asistanlık yapar mısın? Somer’in dediği gibi bana senin gibi biri lazım. Bir de mutfağı öğrenirsin iyi de bir motivasyon olur” dedi.

Yarışmacı Eren Yüce ise bu teklife olumlu bir yanıt verdi.

‘Survivor All Star’ SMS sıralamasını paylaştı!
PaYLaŞşşş