Masterchef’e veda eden isim belli oldu! Gözyaşlarını tutamadı

Kırmızı ve mavi takım üyeleri, bir hafta mutfaktaki mücadelelerini bırakmadı. Ancak peş peşe mağlup olan takım kırmızı oldu. Kırmızı takımdan 6 isim eleme potasında pazar akşamı yarıştı. Masterchef jürisi potada olan Burak Kaya, Serpilay, Tayfun, Yağız, Büşra ve Metin’nden ilk aşamada brüksel lahanası ile yaratıcı ve leziz tabaklar istedi. Rekabetin had safhada olduğu oyun sonunda jüri tabakları değerlendirdi.

Gecenin en başarılı tabağını yapan isim Metin oldu. Somer Şef, ‘Kaşık atılacak tabak, hepsi üst düzey.” dedi. Metin’den sonra oyunun ikincisi Burak Kaya oldu. Akşamı üçüncü olarak tamamlayan ve Masterchef hayallerine devam eden isim Yağız oldu.

Son 3’e kalan Serpilay, Büşra ve Tayfun elenmemek için Somer Şef’in tabağını yaptı. Somef Şef’in tabağını yapmak için yarışmacılara 50 dakika verildi. Yarışmacılar tabağı yaparken oldukça zorlandı. Oyunun birincisi Büşra oldu. Somer Şef, “Büşra bir hatalar oyununda en az hata sende var” dedi. Büşra, “Sevinemiyorum, ikisi de sevdiğim arkadaşlarım” açıklamasında bulundu.

MASTERCHEF’E VEDA EDEN İSİM AÇIKLANDI

Masterchef’e veda eden isim Tayfun oldu. Serpilay yaptığı açıklamada, ‘Son dakikaya kadar Serpilay diyecek sandım Mehmet Şef. Bir daha kalmak istemiyorum.” dedi. Tayfun elendiğini öğrendikten sonra gözyaşlarını tutamadı. Midyeyi tabağa koyamayan ve büyük hata yapan Tayfun hayallerine veda etti. Mehmet Şef, “Yapmış olduğun hata affedilemez hataydı. Çok yetenekli arkadaşsın” ifadelerini kullandı.

Tayfun elendikten sonra yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Şef çok üzüldüm, benim hayallerim biraz daha ileriye gitmekti. Bu mesleğe çocukken başlamıştım, hiç bırakmadım. Sonuna kadar devam edeceğim. Çok geliştirdim burada kendimi, iyi ki varsınız.

PaYLaŞşşş