‘Yargı’da sırlar ortaya çıktı! Burhan’ı kim öldürdü?

Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu’nun başrolünü paylaştığı Yargı, merak uyandıran sahneleriyle ekranda yine heyecanı zirveye taşıdı. Sosyal medyada #yargı ve #kabus etiketine izleyicilerden binlerce yorum yağdı. Yargı’da bölüm kuyu katilinin Burak olduğundan emin olan Ilgaz Savcı’nın harekete geçmesiyle başladı.

ILGAZ BURAK’IN PEŞİNDE

Ilgaz Savcı, ileride kendisine sorun yaratacak bir hamle yaptı. Eşi Avukat Ceylin ve sevdiklerinin yakınlarına yaklaşmaması için Burak’ı, dedesi Haluk’un evine giderek uyardı. Burak’a kan tutma yalanını ortaya çıkaracağından bahsetti. Burak’ın sorgudaki görüntülerini Pars, Derya, Eren ve Ceylin ile paylaştı. Burak’ın yalan söylediği böylece kesinleşse de herkes artık onun kuyu katili olduğunu nasıl ispatlayacağını düşünmeye başladı.

Ceylin ve esirlerin ifadesinden Burak’a ve taksici Burhan’ın bıçaklanmasına yönelik bir ipucuna rastlanmadı. Avukatı Yekta ile ifadeye alınan Burak, mecbur olunca katil olur muydunuz temalı anketi hazırlamadığını ve bundan haberi olmadığını belirtti. İfadesinde, kan tutma konusu açıldığında da yön değiştirdi ve bunu reddetti. Yapılan araştırmaların ardından ise anketi Burak’ın hazırladığı ortaya çıktı.

Burak için yakalama emri çıkarıldı. Haluk, bunu öğrenince Metin aracılığıyla torununa evden ayrılmaması gerektiğini duyurmak istedi. Ancak Metin’i bayıltan Burak, onun silahını çaldı. Evden kaçmaya çalışırken Eren komiser ve Ilgaz baskın yaptı. Yaşanan koşuşturma sonrası Burak’ın Eren’i, Ilgaz’ın ise Burak’ı vurması büyük bir mücadeleyi başlattı. Burak’ın ölmemesi için Ilgaz çabaladı. Bu onun için bu kadar kolay bir kaçış olmamalıydı…

AYLİN İKNA OLMADI

Osman, Aylin’in sevgilisi Çetin ile yüzleşmek için muayenehanesine gitti. Karşısına ise emekliliği yaklaşan bir doktor çıktı. Yaşananların bir oyun olduğunu yeni bölümde Aylin ile paylaştı. O ise bunu dikkate almadı. Son çare olarak Osman, Ceylin’in kapısını çaldı. Ceylin, Çetin’in sahtekârlığından ablasına bahsetti ama onu doktor olmadığına inandıramadı.

Çetin’i arayarak hastaneye gelmek isteyen Aylin reddedildi. Bir otelde tıp kongresinde olduğunu söyleyen Çetin, onu otele davet ederek ikna etti.

BURHAN’I KİM ÖLDÜRDÜ?

Dizi içeride Burhan’ı Burak’ın öldürdüğüne tüm izleyenleri inandırmıştı. Ama beklenmeyen bir cevapla Yargı yine şaşırttı. Çiğdem’in ifadesini okuduğunda Ceylin, şoka girdi. Bu ifade konusunda hesap sormaya gittiğinde Çiğdem, Burhan’ı bıçakladığını itiraf etti. Hamile olduğunu ve bunu Ceylin’in kimseyle paylaşmamasını istedi.

OYUNCU KADROSU

Sevilen dizinin oyuncu kadrosunda; Hüseyin Avni Danyal, Uğur Polat, Cezmi Baskın, Mehmet Yılmaz Ak, Kenan Bal, Zeyno Eracar, Uğur Aslan, Arda Anarat, Şükran Ovalı, Muttalip Müjdeci, Merih Ermakastar, Emir Özden, Samet Kaan Kuyucu, Elif Melda Yılmaz, Pınar Çağlar Gençtürk, Nilgün Türksever, Onur Özaydın, Beren Nur Karadiş, Zeynep Atılgan ve Merve Ateş yer alıyor.

Sema Ergenekon’un usta kaleminin Ali Bilgin rejisiyle buluştuğu Yargı dizisi, yeni bölümleriyle her pazar günü saat 20.00’da Kanal D’de.

PaYLaŞşşş