Masterchef kim elendi? 9 Ekim Masterchef Türkiye’de elenen isim belli oldu!

Jüri koltuğunda Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu’nun oturduğu MasterChef, heyecan dolu bölümleriyle ekranlara gelmeye devam ediyor. 9 Ekim Pazar akşamı 96’ncı bölümüyle izleyici karşısına çıkan yarışmadaki iki aşamalı eleme oyununda altı yarışmacı da serüveni sürdürmek için kıyasıya bir mücadele ortaya koydu.

ÇİFT TADIM YAPTI

İlk aşamada eleme adayları Tayfun, Burak, Gamze, Tolga, Metin ve Şule tezgah başına geçti ve yer elması ile yaratıcı tabaklar çıkardı. Öte yandan Burak Revanbahş’ın çift tadım yapmasından ötürü eleme oyununun ilk aşamasında tabağı değerlendirmeye alınmadı.

Gamze birinci, Tayfun ise ikinci olarak ilk yemekle potadan çıktı. Daha sonra potadan çıkan isim Metin oldu.Son üçlüye kalan Burak, Tolga, Şule; Somer Şef’in tabağını yapmak ve Masterchef macerasına devam etmek için yarıştı.

Biten evliliği hakkında konuşan Somer Sivrioğlu’ndan itiraflar!

SOMER ŞEF’İN TABAĞINI YAPTILAR

Eleme adayları Tolga, Burak ve Şule, Somer Şef’in tabağı olan Samke Hara yemeğini yaptılar.Yarışmacılar zorlu tabağı yapmak için büyük mücadele verdi. Somer Şef’in yaptığı tabağa en yaklaşan isim Tolga oldu. Böylelikle Tolga, Masterchef’te elenmekten kurtuldu.

VEDA EDEN İSİM BELLİ OLDU

Şef tabağını yapamayarak Masterchef Türkiye hayallerine veda eden isim Şule oldu. Şule yedeklerden yarışmaya en son katılan isimdi. Burak yaptığı açıklamada, “Burası çok stresli ve umarım haftaya iyi bir Burak ile gelirim.” dedi. Burak şeflerden toparlanması için uyarı aldı. Burak daha sonra kulise döndü.

Hakaretler havada uçuştu

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Şeflerden övgü alan Şule elendikten sonra gözyaşlarını tutamadı. Ağlamak istemediğini belirten Şule şu açıklamalarda bulundu:

Alıntı Metni

ŞULE YAMAN KİMDİR?

Aslen Samsun Çarşambalı olan Şule Yaman, 24 yaşındadır. Harita mühendisliği yüksek lisans öğrencisi olan Şule, Trabzon’da doğmuş ve büyümüştür. Şuan Bolu’da yaşamını sürdüren Şule, mutfağı çok sevdiği için Masterchef’e katılmıştır.

İlk turda yahnili kaçamak yemeği hazırlayan Şule, üç şeften evet oyu almıştı. İkinci turda Ruken ve Gülistan ile eşleşti. Yarışmacılardan hünkar beğendi hazırlamaları istendi. Bir üst tura çıkan yarışmacı Şule oldu. Ana kadro seçmelerinde yarışmacılardan kontrfile kullanarak yaratıcı bir tabak hazırlamaları istendi. Hazırladığı çorba ile ana kadroya giren son isim olmuştu.

Yeni sezonun ilk kaşığı atıldı
PaYLaŞşşş