MASTERCHEF KİM ELENDİ 18 ARALIK? DÜN AKŞAM MASTERCHEF’TE KİM GİTTİ?

TV8’in fenomen yarışması MasterChef 2022’de eleme gecesi yaşandı. Mavi ve kırmızı takımlar dokunulmazlık yarışları sonunda dört eleme adayı belirlendi ve pazar akşamı iki aşamalı eleme oyununda kozlarını paylaştı. Eleme ardından MasterChef’in ilk 6’sı netleşti. İşte, yaşananlar…

18 MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

İki takım dokunulmazlıklarda performans sergiledi ve mavı takımdan Yağız, kırmızı takımdan da Ayaz, Görkem ve Tolga potaya gitti. Eleme gecesinde iki aşamalı oyun yapıldı. İlk aşamada MasterChef jürisi yarışmacılardan yıldız anason ve Hindistan cevizi ile yaratıcı tabaklar çıkarmalarını istedi. Dört yarışmacı da hayallerine veda etmemek için birbirinden lezziz tabaklar çıkarmaya gayret etti.

İlk tabakların ardından puanlama yapıldı veTolga 11, Yağız 15, Ayaz 18, Görkem 12 puan aldı. Yarışmacılar ikinci tura, şef tabağı aşamasına yükseldi. Bu turda ise dört isim Mehmet Şef’in İskenderun tabağını çıkardı.

PUANLAR VERİLDİ

Yarışmacıların şef tabakları değerlendirildi ve puanlar verildi. İkinci puanlarla birlikte; Görkem 40 puana, Ayaz da 37 puana ulaştı. Böylece potadan ilk çıkan isim Görkem oldu. Ayaz’ın tabağında bazı ürünlerin eksik olmasından ötürü toplamda sadece 28 puan alabildi, bu puan Ayaz’ın ilk 6’ya kalmasına vesile oldu.

MasterChef’te veda eden isim belli oldu! Cebinden yazdığı notu çıkardı…

VEDA EDEN İSİM

Tolga ile Yağız ise son ikiye kaldı. Tolga ise şeflerde toplamda 30 puan alarak potadan kurtulan son isim. Böylece MasterChef’e bu hafta veda eden Yağız oldu.

“ERKEKLER EVİNİN NEŞESİYDİN”

Yağız’ın vedasını açıklayan Somer Şef, ”Yolun sonu, kolay hatalar… Sana veda ederken yüzümüzde gülücüklerle veda ediyoruz. Erkekler evinin neşesiydin. Buramın yaramaz ama sevimli çocuğuydun. MasterChef yolcuğun ilk 7’ye kadarmış. MasterChef’in 7.’si olduğun için tebrikler” dedi.

“CENTİLMEN GİBİ YARIŞTIN”

Danilo Şef’in Yağız sözleri, ”Bir hata ile buraya düşmek ve yine bir hata ile buradan veda etmek… Tam bir centilmen gibi yarıştın. Bu güzel karakterini asla kaybetme. Çok teşekkür ederiz” oldu.

“BU İŞE GÖNLÜNÜ VERMİŞSİN”

Yağız hakkında Mehmet Şef şu sözleri kullandı; ”İmkanlar verildiğinde daha çok ilerleyecek bir arkadaşsın. Bu işe gönlünü vermişsin. Sana mesleki hayatında başarılar diliyoruz. Kaliteli ve düzgün bir şekilde yarışmayı tamamladın. MasterChef’in eleneni değil, yedincisi olarak aramızdan ayrılıyorsun.”

“BURADA VAR OLMAK ÇOK GÜZELDİ”

Veda eden Yağız, ”Buraya gelmek çok ilginçti aslında. Üç sezondur takip ediyordum, başvurmayı bekliyordum. Buraya kadar gelmek nasip oldu, gönül isterdi ki daha ileriye gidelim. Şükürler olsun, MasterChef hayatımıza bir artı kattı. Bunu asla unutmayacağım. Ana kadroya kaldığım o günün stresi yorgunuğu asla unutmuyorum. Burada var olmak çok güzeldi, her şeyiyle. Elimden geleni verdim bu zamana kadar. Hayatta her şey nasip. Bu yarışma sayesinde Üsküp’e gittim, yurt dışına gittim ilk defa. Bu yarışma sayesinde yeni kültürler gördüm. Kaybetmeyen bir kaptan olarak buradan gitmek çok güzel. Almak için o kadar mücadele ettiğim önlüğü çıkarıp gidiyor olmak çok kötü. MasterChef hayatımdaki dönüm noktarı, her şeyiyle. Herkes bir yana Metin bir yana. Hayatım boyunca dostum, kardeşim olarak kalacak ” ifadelerini kullandı.

Masterchef’e veda eden isim belli oldu! Somer Şef gözyaşlarını tutamadı

PaYLaŞşşş