MasterChef Ali Onur Alper: Ambulans yetişmeseydi şu anda burada olmayacaktım

milliyet.com.tr

MasterChef Türkiye 2022’nin son bölüminde final turunda mücadele eden yarışmacılar arasında ana kadroya girebilmek adına kıyasıya mücadele yaşandı. Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu’nun jüriliğinde gerçekleşen zorlu oyunlarda yarışmacılar tezgah başında tüm hünerlerini gösterdi. 13 Ağustos Cumartesi akşamı yeni bölümüyle izleyici karşısına çıkan MasterChef’te ana kadroya giren 12’nci isim belli oldu.

MasterChef Türkiye’nin son bölümünde, 12 kişilik ana kadronun son ismini seçmek için yarışmacı adayları, ikili turda mücadele verdi. Şeflerin ilk turda istediği beef rendang yemeğini rakiplerinden daha başarılı yapan isimler Kaan, Rağde, Vural, Ege ve Ali Onur oldu. Yaratıcılık etabında ise günün en iyi tabağını yapan Kaan, MasterChef 2022’nin ana kadrosuna seçildi.

Gecenin ikinci ve son etabında ise şefler yarışmacılardan bal ana ürünü ile yaratıcı tabak hazırlamalarını istedi. Bu turda da şefler tabakları hazırlamaları için yarışmacılara verdikleri süreyi duyurdu.

OY BİRLİLĞİYLE 12’NCİ ÖNLÜĞÜ ALDI

Süre sonunda uzun bir değerlendirme yapan şefler ikinci turun en başarılı tabağını yapan isimlerin Kaan ve Rağde olduğunu açıkladı. Rejinin uyarması ile çift tadım yaptığı anlaşılan Ege değerlendirmeye alınmadı. Şeflerin oy birliği ile gecenin birincisi Kaan oldu.

MASTERCHEF ANA KADRO

MasterChef’te ana kadroda yer alan isimler şu şekilde sıralandı; Metin, Gamze, Onur, Çağatay, Şeyma, Melih, Büşra, Fatma Nur, Tayfun, Yağız, Burak ve son olarak Kaan oldu.

MasterChef’te çift kılçık krizi!

ALİ’NİN HİKAYESİ HERKESİ DUYGULANDIRDI

Programda 12’nci önlük için yarışılırken, yarışmacılardan daha önce Amerika’da yaşayan Ali’nin hikayesi herkesi duygulandırdı. Amerika’da yaşadığı ve çalıştığı süreçte başına ölümcül bir kaza geldiğini anlatan yarışmacı Ali, şans eseri hayatta kaldığını anlatarak herkesi şoke etti.

“BACAĞIMA BIÇAK SAPLANDI”

“Ben hayatımda her zaman bardağın dolu tarafına baktım ve başıma çok kötü olaylar gelse bile, ölümle yüzleşsem bile, ki yüzleştim.” ifadelerini kullanan Ali Onur Alper, Amerika’dayken geçirdiği kazayı “Bacağıma bıçak saplandı. Acilen ameliyata alındım, gözümden film şeridi gibi geçti, doktorlar ‘Kurtulman büyük bir şans, o sırada ambulansın orada olması büyük bir şans, eğer kan bu şekilde aksaydı şu anda burada böyle yaşamıyordun’ dedi” diyerek kaza anlarını anlattı.

“AMBULANS YETİŞMESEYDİ…”

Kazayı bisiklet sürerken yaptığını aktaran yarışmacı, yanındaki sivri bıçakların kaza esnasında kendisine saplandığını anlattı. Ali, o anda oradan şans eseri geçen bir kadının kendisine turnike yaptığını söyleyerek, “Ambulans yetişmeseydi şu anda burada olmayacaktım” dedi.

İki ay boyunca yürüyemediğini söyleyen isim “Hayatta başına ne gelirse direneceksin, yaşayacaksın, şükredeceksin ve mutlu olacaksın” sözleriyle stüdyodakileri duygulandırdı. Mehmet Şef ise yarışmacının sözleri karşısında “Ali’cim bunlara katılmamak mümkün değil” yanıtını verdi.

Mehmet Yalçınkaya’dan MasterChef yarışmacısına iş teklifi
PaYLaŞşşş