Listenin dışında kaldılar! Taç giyme törenine katılacaklar mı?

Sussex Dükü Prens Harry ve eşi Sussex Düşesi Meghan Markle ile, York Dükü Prens Andrew’nun Taç Giyme Töreni sırasında Kral III. Charles ve eşi Konsort Kraliçe Camilla Parker Bowles’a balkonda katılmalarının ‘olası olmadığı’ açıklandı.

DailyMail’de yer alan habere göre, dün gece Buckingham Sarayı, yeni taç giyen Kral ve Konsort Kraliçe’nin Mayıs ayındaki törenlerinin ardından sarayda yer alacağını doğruladı.

‘Prens Harry, kitabı için eski sevgilileriyle iletişime geçti’

AİLENİN GÖREVDE OLAN ÜYELERİYLE SINIRLI

Merhum Kraliçe II. Elizabeth’in geçen yılki Platin Jübilesinde olduğu gibi, Kraliyet ailesinin yanında yer alacaklar olan isimler ailenin çalışan üyeleriyle sınırlı olacak. Artık resmi görevleri bulunmayan Prens Harry, eşi Meghan ve ‘gözden düşmüş’ Prens Andrew, bu listenin dışında kalmış olacak.

İDDİALARI KABUL ETMEDİ

Prens Andrew, Kasım 2019’da adının karıştığı cinsel istismar iddialarının ardından resmi görevinden istifa etmesine rağmen, söz konusu suçlamaları asla kabul etmedi.

12 milyon sterlin! Cinsel saldırı suçlamasında flaş gelişme

İNGİLTERE’DEN AYRILDILAR

Harry ve Meghan ise üç yıl önce Kaliforniya’da yeni bir hayata başlamak üzere İngiltere’den ayrıldıklarında görevlerini bıraktı.

RESMİ BİR İŞARET YOK

Buckingham Sarayı’ndan Harry ve Meghan’ın, oğulları Archie’nin dördüncü doğum gününe denk gelen 6 Mayıs’taki törene katılmalarının engelleneceğine dair resmi bir işaret yok. Ancak Kraliyet’in içerisinden üst düzey bir yetkili; ünlü çiftin balkon konuşması anı da dahil olmak üzere önemli kamuoyu gösterilerine dahil edilmelerinin ‘olası olmadığını’ söyledi.

Meghan Markle oyunculuk günlerini anlattı: Rolüm sadece güzellikle ilgiliydi

Bazı Kraliyet uzmanları ise Prens Harry’nin anı kitabı Spare’ın yayınlanmasının ardından çiftin törene katılmasının imkansız göründüğünü aktardı.

“CHARLES EŞİNE KARŞI ÇOK KORUMACI”

Öte yandan geçtiğimiz aylarda Kral III. Charles’ın; Sussex Dükü Prens Harry’nin anı kitabında Konsort Kraliçe Camilla Parker Bowles’a ‘saldırı’ niteliğinde yazılar olması durumunda, oğlunun taç giyme törenine gelmesini yasaklayacağı bildirilmişti. The Daily Beast’e konuşan bir kaynak, şu ifadeleri kullanmıştı:

Alıntı Metni

Bir başka kaynak ise, Prens Harry ve Sussex Düşesi Meghan Markle’ın 6 Mayıs 2023’teki taç giyme töreni için ‘geçici bir listede’ olduğunu ve ikilinin ‘törene katılması veya dışlanması’ konusunda her iki ihtimal için de ‘kapının açık bırakıldığını’ söylemişti.

‘Konsort Kraliçe Camilla, Kate Middleton’ın hayatını kabusa çevirmeye kararlı!’

“SAATLİ BOMBA”

Kraliyet yazarı Tom Bower, Kral III. Charles ve diğer aile üyelerinin kitap hakkında ‘çok gergin’ olduğunu dile getirmiş ve kitabı ‘saatli bomba’ olarak nitelendirdiğini de açıklamıştı.

Kraliyet Ailesi Prens Harry’nin kitabı yüzünden popülaritesini kaybediyor!
PaYLaŞşşş