Lenfomayla mücadele eden Boğaç Aksoy’dan müjdeli haber!

2012 yılında katıldığı Best Model Of Turkey yarışmasıyla adını duyuran, sonrasında rol aldığı ‘Arka Sokaklar’ dizisiyle kariyerinde büyük bir çıkış yakalayan 33 yaşındaki Boğaç Aksoy, bir süre önce lenfomaya yakalanmıştı. Ünlü oyuncu, hastalığını öğrenince doktorunun tavsiyesi üzerine diziye ara vermiş ve tedavi sürecine başlamıştı.

“ÖLÜMÜ DEĞİL, HAYATI DÜŞÜNÜN”

Hastalığın kendisine çok şey öğrettiğini söyleyen oyuncu, aynı hastalıkla mücadele edenlere “Ölüm her insan için kaçınılmaz son… Burası tamam. Ancak, ölüm tehlikesi olan bu hastalığa yakalanan bir insan her zaman mutlaka yaşamı düşünmeli. Nefes alıp verdiğimiz sürece mutlaka yaşama sıkı sıkıya sarılmalıyız. Hastalığı zihninden silip atan, bedeninden de silip atar. Bu hastalığı önce ruhen, ardından bedenen yeniyorsun. Sabırla, inatla ve dirayetle direnin…Ölümü değil, hayatı düşünün…” diye seslenmişti.

FETHİYE’YE TAŞINDI

Birkaç ay önce oyunculuğu bıraktığını açıklayan ve Fethiye’ye yerleşen Boğaç Aksoy, tekne, ardından da kaptanlık diploması almıştı.Instagram hesabından konuyla ilgili bir paylaşımda bulunan Aksoy, “Hastalık sürecimde ,doktorumun bana temiz hava olan bir yerde yaşamalısın tavsiyesi üzerine İstanbul’dan taşınmaya karar verdim” demişti.

Boğaç Aksoy’dan ‘öldü’ haberlerine tepki

Aksoy, “Fethiye’ye taşınmak, burada bir şeyler yapmak uzun zamandır hayalimdi. Bunu gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Artık Fethiyeli oldum diyebilirim” ifadelerini kullanmıştı.

”DOKTORUMDAN ‘TERTEMİZ, İYİLEŞTİN’ KELİMELERİNİ DUYDUM”

Kemoterapinin ardından kök hücre tedavisine başlayan Aksoy’dan güzel haber geldi. Ünlü isim, güzel haberi sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla verdi. Kanseri yendiğini açıklayan oyuncu, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Alıntı Metni
Boğaç Aksoy: Kamera karşısına çıkmaya hazırım
PaYLaŞşşş