‘Kurtlar Vadisi’nin İplikçi Nedim’i İsmail İncekara’ya veda!

Geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren İsmail İncekara’nın ölüm haberini oyuncu Zafer Alagöz, “Kıymetli ağabeyim İsmail İncekara vefat etmiş. Güne böyle bir haberle başlamak içimize ateş düşürdü. Başımız sağ olsun dostlar” paylaşımıyla duyurmuştu.

‘Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu’, ‘Dar Alanda Kısa Paslaşmalar’, ‘Deli Yürek’, ‘Kurtlar Vadisi’, ‘Aliye’, ‘Hayat Bağları’ gibi yapımlarda rol alan İncekara’nın cenazesi, Beykoz İskender Paşa Camii’nde kılınan namazın ardından defnedilmek üzere Kanlıca Mezarlığı’na götürüldü.

Cenaze törenine İncekara’nın ailesi ve yakınları başta olmak üzere sanatçı arkadaşları katıldı.

İSMAİL İNCEKARA KİMDİR?

1950 yılında Bursa’da dünyaya geldi. Çocukluğu Sakarya ve Kanlıca’da geçti. Kabataş Lisesi’nde yatılı olarak okudu. İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nde başladığı yüksek öğrenimini Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek bölümünde tamamladı. Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçı kadrosunda görev yapmaya başladı.

İstanbul Devlet Tiyatrosu kurulduktan sonra İstanbul’a tayin oldu. 2000-2001 sezonunda ‘Yardımcı rolde yılın en başarılı erkek oyuncusu’ dalında Afife Tiyatro Ödülü’nü kazandı. Oyunculuğun yanı sıra seslendirme çalışmaları da yaptı.

PaYLaŞşşş