‘Kraliyet Ailesi ağzını sıkı tutuyor! Kimse Prenses’in ne durumda olduğunu bilmiyor’

Derleyen: Buse Bulat / Milliyet.com.tr
Ocak’ta geçirdiği karın ameliyatı sonrası bir anda ortadan kaybolan ve yokluğuna dair birçok farklı spekülasyon yapılan Galler Prensesi Kate Middleton (42), mart ayında ortaya çıkmıştı. Video yayınlayarak açıklama yapan Kate, kansere yakalandığını duyurmuştu.

Aylardır hiçbir etkinliğe katılmayan ve görüntü vermeyen ve tedavisinin bir süre daha devam edeceğini açıklayan Prenses, geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Trooping The Colour törenine katılarak kamuoyunun önüne çıkmıştı.

COŞKULU KARŞILAMA

Halk, neşeli halleriyle dikkat çeken Kate Middleton’ı büyük bir coşkuyla alkışlayarak karşılamış; Galler Prensesi’nin ortaya çıkması tüm dünyanın en çok konuşulan olayı haline gelmişti.

Halk, Middleton’ın sağlık durumuyla ilgili detaylı bir açıklama beklerken; Kraliyet uzmanı Ian Pelham Turner Fox News’a konuşarak Kraliyet Ailesi’nin Prenses’in hastalığıyla konusunda basının kullanabileceği herhangi bir ‘sızıntıdan’ kaçınarak, ‘ağızlarını sıkı tutmaya’ kararlı olduğunu söyledi.

Kanserle mücadele eden Galler Prensesi Kate Middleton sonunda ortaya çıktı!

“KRALİYET YÜZYILLARDIR SIR SAKLAMANIN SANATINI YAPIYOR”

“Gerçek şu ki, kimse şu an Kate’in nasıl olduğunu gerçekten bilmiyor” diyen Turner; şöyle devam etti:

Alıntı Metni

Kraliyet yazarı Christopher Andersen ise “Kate bugünlerde bir tür ‘bekleme’ oyunu oynuyor. Sadece doktorun emirlerine harfiyen uyuyor ve gelecekte yaptıracağı testlerin, kemoterapinin görevini yerine getirdiğini göstermesi için dua ediyor. Bu, Kate için stresli ve zayıf düşürücü bir dönem. Tüm dünya da onunla birlikte nefesini tutuyor” şeklinde konuştu.

“HALKIN DESTEĞİ İÇİN MİNNETTAR”

İngiliz yayıncı ve fotoğrafçı Helena Chard da Middleton hakkında açıklama yaparak, “Kate tedavi sürecinde belirli bir dönemeci geçti. Zaman zaman durumuyla ilgili bir belirsizlik hissetse de, minnettarlık duygusu çok daha ağır basıyor. Sağlığı iyiye gidiyor ve yaşama sevinci tazelendi… Kendisine büyük bir destek veren halkın sevgisi için minnettar. Ailesine destek olabildiği ve birleşik bir güç olarak görevine geri dönebildiği için çok mutlu” dedi ve ekledi:

Alıntı Metni
Kanserle mücadele ettiğini açıklayan Prenses’e hediye yağdı! Saray dolup taşıyor
Ailesi borçlarını ödeyemiyor! ‘Annesi, Prenses’in bu konudan uzak durmasını sağlamaya çalışıyor’
PaYLaŞşşş