Kraliçe’den son mektup! Yürek burkan sözleri kainat güzelini ağlattı

Derleyen: Fazilet Şenol / Milliyet.com.tr – İngiltere Norwich’te yaşayan 38 yaşındaki Kerri Parker, geçen temmuz ayında Buckingham Sarayı’ndaki Platinum Jübile Bahçe Partisi’ne katıldıktan sonra Kraliçe’nin yazdığı son mektuplarından birini alacağından habersizdi. 2012’de beyin kanseri olduğunu öğrenen ve tedavi olup iyileşen genç kadın 2017 yılında hastalığının tekrardan nüksettiğini öğrendi. Hollywood’da dublörlük eğitimi alan ve modellik yapan Parker, bu yıl da dokuz aylık kemoterapi sürecini tamamladı.“Bu bir mucize yoksa çoktan ölmüştüm”diyen model Londra Maratonu ve Everest Dağı’na tırmanışı gibi katıldığı etkinliklerle birçok kanser hastasına ilham kaynağı oldu. Tümörden muzdarip olan herkes için hayatını beyin tümörü araştırmalarına adadı. Bu amaçla 16 bin pound bağış (yaklaşık 325 bin lira) topladı.

KRALİYET PARTİSİNE DAVET EDİLDİ

Gösterdiği bu çabalar ise Kraliyet’in gözünden kaçmadı. Bu sebeple Temmuz 2022’de Kraliçe’nin tahta 70 yıl kalışı sebebiyle Buckingham Sarayı’nda gerçekleşen Platin Jübile bahçe partisine davet edildi.


Yaptığı hayır işlerinin onore edilmesi için Kraliçe’nin partisine davet edilen Kerri Parker, Kraliçe’ye bir teşekkür mektubu yazdı. Mektupta hastalığı hakkında umutsuz hissettiğini belirtti. Ayrıca Kerri Parker, Kraliçe’ye yazdığı mektupta, “Şimdi kanseri yenebileceğimi hissediyorum. Benim için farkında bile olmadan yaptığınız şey çok özel bir şeydi. Bu beni gerçekten çok duygulandırdı ve şimdi kanseri gerçekten yenebileceğimi hissediyorum” dedi. Parti hakkında ise, “Kraliçe’nin Kraliyet Muhafızı ile tanıştık, bu bir ömür boyu anlatacağım bir deneyimdi” ifadelerini kullandı.

Hırsızların ‘uzaktan kumanda’ tuzağı

‘SON MEKTUPLARINDAN BİRİ’

Geçtiğimiz ay Miami’de düzenlenen Dünya Kainat Güzeli yarışmasında güzellik kraliçesi seçilen Kerri Parker, teşekkür mektubunun Kraliçe’ye ulaşmasını kesinlikle beklemiyordu, keza beyin tümörü araştırmaları için girdiği çabanın kraliçe tarafından görülmesi ve takdir edilmesini de. Ta ki posta kutusunda Kraliçe’nin ölümünden tam bir gün sonra kraliyet mühürlü bir zarf bulana kadar. Parker, Kraliçe’nin ölümünden bir gün sonra gayet gösterişli duran ve Buckingham Sarayı’ndan geldiği belli olan mektubu aldığında gözyaşlarına boğulduğunu söyleyip ekledi:

Alıntı Metni

Mektup, kraliyet özel kalemi Tara Mundy’dendi ve Parker’ın nazik mektubu için Kraliçe’nin teşekkürünü dile getiriyordu. Kraliçe, “Tahta çıkışımın yetmişinci yıl dönümü vesilesiyle nazik mesajınız için size minnettarlığımı sunuyorum” diye yazmıştı.

‘KRALİÇE MAJESTELERİ ÇOK ÜZÜLDÜ’

Mundy’den gelen mektupta yer alan diğer ifadeler ise şöyleydi: “Kraliçe Majesteleri, kanser olduğunuzu öğrendiğine çok üzüldü, mektubunuz için size teşekkür etmemi istedi. Kraliçe’ye beyin tümörü araştırmaları için farkındalık yaratma çabalarınızı bildirmeniz ve arkadaşlarınız Bay Toby Priestly ve Bay Damian Todd’a sıcak bir övgü paylaşmanız büyük incelikti.”

Gelen kartta, Parker’ın çerçeveleyeceğini söylediği Kraliçe’nin bir resmi de vardı. Parker, “Sadece saltanatının ne kadar muhteşem olduğunu ve bir devrin sonunu hatırlamak için bahçe partisi davetiyemle birlikte çerçeveleyeceğim. Kraliçe’yi sevdim; tatlı, sevimli ve küçük bir hanımdı. Partide siyah beyaz fotoğraflarıyla birlikte Prens Philip’le büyümesini de izledim. Gerçek aşkına geri dönmesi beni rahatlatıyor” dedi.

Yunan basını deliye döndü
Ünlü gece kulübünün önünde film sahnesi gibi çatışma kamerada
PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir