Borrell’den Putin uyarısı: AB, nükleer tehditlerini ciddiye almalı

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Rusya’nın kısmi seferberlik ilan etmesi ve Ukrayna’nın 4 bölgede referandum düzenlemesine yönelik İngiliz medyasına önemli açıklamalarda bulundu.

Borrell, AB’nin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in nükleer silah kullanma tehditlerini ciddiye alması gerektiğini ifade ederek savaşın “tehlikeli bir ana” ulaştığını söyledi.

Borrell, “Bu kesinlikle tehlikeli bir an, çünkü Rus ordusu bir köşede sıkıştı. Putin’in nükleer silah kullanmakla tehdit eden tepkisi gerçekten çok korkunç” dedi.

Putin’in üzerinde durduğu ismi Rusya’ya gönderdik

“İNSANLAR BUNUN BİR ‘BLÖF’ OLMADIĞINI SÖYLEDİĞİNDE ONLARI CİDDİYE ALMALISINIZ”

Borrell, Putin’in ülkesinin çeşitli kitle imha silahlarına sahip olduğunu ve elinde olan tüm araçları kullanacağını söylemesi, bunun blöf olmadığını belirttiği konuşmasını hatırlatarak, “İnsanlar bunun bir blöf olmadığını söylediğinde onları ciddiye almalısınız” ifadelerini kullandı. Borrell, Ukrayna’nın egemenliğini ve toprak bütünlüğünü koruyan bir diplomatik çözüme ulaşılması gerektiğini söyleyerek, “Aksi takdirde bir savaşı bitirebiliriz, ancak barış sağlanamaz ve tekrar bir savaş daha çıkar” şeklinde konuştu.

Putin referandum planını ilan etti

PUTİN NE DEMİŞTİ?

Alıntı Metni
Putin’in ortalığı karıştıran 3 fotoğrafı! ‘120 yıl önce cephedeydi’
PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir