Kısa Kısa Cadde

Evlerin enerjisine doping yapıyor


Sosyal yaşamın tanınmış simalarından Lara Ceren Sakin, normalleşme süreciyle beraber insanların yaşadıkları yerin şifalanmasına daha da önem verdiklerini belirtti. Mekanların enerjisini pozitif şekilde dengelemek için uzun süredir fenq shui danışmanlığı yapan iç mimar, bütünsel olarak hem evhem de ev sahibinin karakterine ve isteklerine göre hareket ettiğini belirterek, “Renklerin psikolojisini kişinin yaşam alanına göre uyguluyorum. Feng shui toprağı dinleme sanatıdır” diye konuştu.

Diplomatik sevinç


Ünü sınırları aşan, yazdığı kitapların yanı sıra Ankara’da sahibi olduğu Trilye Restoranı ile ‘Balıkların Efendisi’ lakabıyla tanınan CADDE yazarı Süreyya Üzmez’e bir unvan da Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu’nun bir üyesi olan Benin Cumhuriyeti’nden geldi. Üzmez, Benin Cumhuriyeti Ankara Fahri Konsolosluğu görevine atandı. Benin Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Aurelien Agbénonci ve heyeti, görüşmelerin ardından Trilye Restoran’da deniz ürünleri ile keyifli bir akşam geçirdi. Üzmez, görevinden dolayı son derece mutlu olduğunu belirtti.

Güz mevsimine ‘merhaba’


Alanları farklı olsa da hayatlarını eğitime adamış üç dost, yaz dönemi sonrası bir araya gelip, sonbahara keyifli bir başlangıç yaptı. İstanbul Üniversitesi Fransız Edebiyatı öğretim üyesi Prof. Dr. Arzu Kunt, sanat dünyasının önde gelen öğretim üyelerinden Prof. Dr. Gülten İmamoğlu, dostları Radyasyon Onkolojisi Uzmanı öğretim üyesi CADDE yazarı Prof. Dr. Berrin Pehlivan’ın destekleriyle bir araya gelmenin tadını çıkarttı.

Devrim Hoca’dan onay


Ankara’nın önde gelen iş insanlarından Salih Bezci Ailesi’nin Bodrum’un Küçükbük bölgesinde açacakları villa ve merakla beklenen Boviera Hilton Curio için ailede tatlı telaş yaşanıyor. Bezci’nin Bo Viera Hilton Curio’nun sanat direktörü kızı Elif Bezci Damgacı’nın uzun zamandır yaptığı sanat çalışmaları meyvesini vermeye başlamış. Ailenin yakın dostu Devrim Erbil’den alınan dersler neticesinde başarılı çalışmalara imza atan Damgacı’nın eserlerinin Erbil Hoca’dan onay alması ailede büyük gurur yaratmış.

Geleneksel buluşma


Cemiyet hayatının renkli isimleri arasında yer alan Aysel Akçay’ın Bodrum Türkbükü’nün muhteşem manzarasındaki evinde verdiği ve gelenek hale gelen davetlerinden biri önceki gün gerçekleşti. Dostlar, keyifli anlar yaşadı.

Turnuvaya adım adım


Levent Tenis Kulübü Başkanı Şeref Keçeli ve arkadaşlarının ev sahipliğinde Umut Üngör’ün organize ettiği Boss Cup Tenis Turnuvası gerçekleşecek. Şirketlerin büyük önem verdiği bu turnuva öncesinde kortların iki önemli oyuncusu Behzat Gerçeker ve Coşkun Özden, sıkı bir antrenman yaptı.

Sanat hayatına değer katmak


Kışları İstanbul Nişantaşı’nda, yazları Bodrum Titanik Oteli’in sanat galerisinde düzenlediği sergilerlesanat dünyasına farklı bir bakış açısı getiren Maji Sanat Galerisi’nin sahibi Gaye Donay, 11 Eylül’de Bodrum’daki galeride açacağı Derin Taner Alakuş resim sergisi öncesinde çok özel heyacan yaşadı.Donay’a Bodrum’un ‘sanata değer katan’ ismi olmasından dolayı ödül verildi.

Mutluluklar…


Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in kızı Merve Şahin, Cihan Oklap ile Beykoz Mecidiye Kasrı’nda düzenlenen nikah töreniyle dünya evine girdi. Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın kıydığı nikahta çiftin şahitliklerini TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın da aralarında olduğu siyaset dünyasının önde gelen isimleri yaptı.

PaYLaŞşşş