Kefene benzeyen elbiseyle ölü taklidi! Borcunu ödememek için bakın neler yaptı

Milliyet.com.tr – Endonezya’nın Kuzey Sumatra eyaletindeki Medan şehrinde yaşayan ve adı yalnızca ‘LDP’ olarak açıklanan kadının, Maya Gunawan’a 20 Kasım’da ödemesi gereken bir borcu vardı. Kadın bu parayı 20 Kasım’a kadar geri ödeyeceğine söz vermişti, ancak son tarih gelip çattığında parayı 6 Aralık’a kadar geri vereceğini söyleyerek uzatmak istedi. O gün geldi çattı. 6 Aralık’ın üzerinden de biraz zaman geçti ve Maya Gunawan 12 Aralık’ta Facebook’ta arkadaşının kızının, annesinin bir araba kazasında öldüğünü bildiren gönderisini görünce gözlerine inanamadı.

SEDYE FOTOĞRAFI HER ŞEYİ ELE VERDİ

Gönderi, kadının evinin yakınındaki bir köprüde meydana gelen kazada öldüğünü ilan ediyordu.Facebook gönderisi, çarşafa sarılı bir ceset fotoğrafı ve hastaneye götürülen bir sedyenin görüntüsünü de içeriyordu. İki ek görüntüde de kadının gözleri kapalı bir şekilde kefene sarılı olduğu görülüyordu. Ancak ne olursa olsun Maya Gunawan bir türlü bu gönderilere inanamıyordu ve bunun için de makul sebepleri vardı. Çünkü kadının yattığı hastane sedyesinin fotoğrafı, sosyal medyada paylaşılan başka bir fotoğrafla birebir aynıydı. Bunun dışında Maya, kendisine borçlu olan kadının ceset fotoğrafına da dikkat etmiş ve başka usulsüzlükler de bulmuştu.

Kayıtlar her şeyi ortaya çıkardı! Ukrayna’daki kocasına ‘tecavüz izni’ veren Rus kadının sonu

Fotoğraftaki kişi yani Medanlı kadın, kefen yerine aslında bir elbise giyiyordu. Ardından Maya Gunawan ölüm haberinin gönderisini belirli kişilerin görebileceği bir gizlilikle yüklendiğini ekleyerek şunları söyledi:

Alıntı Metni

KIZI DA ŞAŞKINA DÖNDÜ

Üstelik kadının kızının da hiçbir şeyden haberi yoktu. Annesinin hesabını hacklediğini ve borcundan kurtulmak için sahte fotoğraflar koyduğunu bilmiyordu. Gelen mesajlardan ve hesabındaki hareketlilikten annesinin neler karıştırdığını öğrendi. Gördükleri karşısında dehşete kapılan kız, annesinin böylesine bir kurgu için Facebook hesabını hacklediğini söyleyerek gönderinin yalan olduğunu hesabından duyurdu.

Üstelik kadının paylaştığı sedye görüntülerinin de bir TV şovunun ekran görüntüsüne ait olduğu ortaya çıktı. Kefen görünümlü elbise içindeki görüntüleri ise aldatmacasını daha inandırıcı kılmak için çekilmişti. Bu olayın viral olmasının ardından Maya Gunawan, arkadaşının hâlâ borcunu ödemediğini belirterek şöyle bir açıklama yaptı:

Alıntı Metni
‘Galler Prensesi kendini ihanete uğramış hissediyor!’
Akciğer kanserine yakalanan Armağan Çağlayan’dan haber var!
PaYLaŞşşş