Kurbanları 1 kadın, 3 çocuk ve doğmamış bebek! Katili ele veren 3 detayı kimse göremedi

Derleyen: Can Şişman / Milliyet.com.tr –Karnındaki çocuğun doğması için gün sayıyordu. 35 yaşındaki iki çocuk annesi Terri Harris, boşanmayla sonuçlanan evliliğinden sonra çocuklarıyla birlikte yepyeni bir yaşam kurmuştu. 11 yaşındaki Lacey Bennett ve 13 yaşındaki John Paul Bennett, babaları Jason Bennett’le iletişim halindeydi ancak kendisiyle birlikte yaşıyordu. Hamileliğinin son günlerinde üçüncü kez anne olmanın heyecanı içindeydi. Üstelik bu zorlu ve heyecanlı zamanlarında yalnız değildi, hayatında biri vardı. 2020’den beri 32 yaşındaki Damien Bendall ile mutlu bir birlikteliği olan kadın için her şey yolunda ilerliyordu.

Birleşik Krallık’a bağlı İngiltere’nin Derbyshire bölgesinde yaşayan Terri Harris, kızı Lacey ve onun en yakın arkadaşı Connie Gent’e bir hayır işi için yardımcı olmaya karar vermiş, Harris de bu fikre sıcak bakmıştı.Hep birlikte evlerinin yakınlarındaki parka giden aile şekerleme ve yiyecek satmak için küçük bir masa kurmuş ve bağış toplamak için bütün günlerini parkta geçirmişlerdi. Kameralara verdikleri mutluluk pozlarından büyük bir mutluluk içinde oldukları anlaşılıyordu. Bu fotoğrafları hızlı bir şekilde sosyal medya hesaplarına yükleyip kimlerin ‘beğen’ tuşuna bastıklarını heyecanla takip ettiler.


Bütün günü parkta bağış toplamak için şeker satarak geçiren kardeşlerden Lacey Bennett, en yakın arkadaşı Connie Gent’in kendi evine dönmemesini ve bir akşam evlerinde misafir olarak yatıya kalmasını istiyordu. Arkadaşı Connie de onunla aynı fikirdeydi. Ailesinden izin alan Connie, Terri Harris’in de bu isteğe sıcak bakmasıyla hep birlikte Harris’in evine gitti. Herkes başına geleceklerden habersizdi.

En tuhaf Orta Çağ gerçekleri

O gece eve yavaş adımlarla giren Terri Harris’in sevgilisi Damien Bendall, elindeki çekiçle birlikte tek tek odaları dolandı, savunmasız haldeki tüm kurbanlarına vahşice saldırmaya hatta küçük kızlardan Lacey’e tecavüz etmeye başladı. Evden yükselen çığlık sesleri komşularının dikkatini çekse de kimse yıllardır huzur içindeki mahallede böyle büyük bir katliamın yaşanacağına ihtimal dahi vermiyordu. Ancak sadece o bölgenin değil, ülke tarihinin en korkunç aile facialarından biri yaşanıyordu. Vücutlarına aldıkları ağır darbeler sonrasında evdeki 3’ü çocuk 1’i yetişkin ve 1’i henüz dünyaya gelmemiş bir bebek olmak üzere tam 5 can feci şekilde hayatlarını kaybetti.

POLİSİ ARAYIP ‘4 KİŞİYİ ÖLDÜRDÜM’ DEDİ

Duyulduğu andan itibaren İngiliz medyasını ayağa kaldıran bu aile vahşeti sonrasında yaşananlar ise en az evdeki katliam kadar korkunçtu. Daha önce Bendall hırsızlık suçundan hapse atılmıştı. Cezaevinden çıktıktan sonra hayatına yeni bir başlangıç yapmaya çalışan Bendall, yaklaşık iki buçuk yıldır birlikte yaşadığı Terri Harris ve çocuklarını vahşice öldürdükten sonra soluğu dışarıda aldı. Katliam sonrasında hiçbir şey olmamış gibi dışarıya çıkan ve çeşitli dükkanlara giren Bendall daha sonra eve döndü ve duygusuz bir ses tonuyla polis merkezini aradı, ekiplere“4 kişiyi öldürdüm” dedi.


Polis, önce kendilerine bir telefon şakası yapıldığını zannetti ancak daha sonra Bendall’ın belirttiği adrese bir ekip yollanmasına karar verildi. Bendall ekipleri evin dışında bekliyordu. Elinde tuttuğu sağlığa zararlı bir tütün ürünüyle polis memurlarıyla sohbet etmeye çalıştı. Yüzündeki kaygısız ifade ise ne denli büyük bir psikolojik problem yaşadığını kanıtlıyordu.

KATİLİN PSİKOLOJİSİNE DAİR 3 ÇARPICI DETAY

Karşılarındaki katilin sağlıklı bir psikolojide olmadığının farkında olan ekipler o anları anbean kameraya kaydetti. Bir yandan ise evin içinde neler yaşanmış olduğunu detaylıca incelemek üzere kapıdan içeri girildi. Manzara korkunçtu. Neredeyse her bir odada cansız bir beden vardı, üstelik cesetlerin birçoğu yalnızca 10’lu yaşlarının başındaki küçük çocuklara aitti. Gözaltına alınıp tutuklanan Bendall’ın alacağı ceza geçtiğimiz günlerde belli oldu.

Türkiye’de yetişmeyen ne varsa üretiyor

Cinayet ve tecavüz suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Bendall, aldığı cezadan sonra bir kez daha İngiltere’yi ayağa kaldırdı. İngiliz basınında sayfalarca işlenen olayda böylesine vahşi bir aile faciasının neden yaşanmış olabileceğine dair birçok uzmanın yorumlarına yer verildi.Cinayet haberlerinin yalnızca münferit olaylar olmadığını, psikoloji ve sosyoloji gibi dallarla yakından ilgili olduğunu hatırlatan uzmanlar ise basına yeni yansıyan cinayet sonrası görüntülerde katilin psikolojisine dair çok çarpıcı 3 detaya dikkat çekti.

1- ‘NARSİST OLDUĞUNUN KANITI’

Tüyler ürperten görüntüler aslında katil Damien Bendall’ın psikolojisine dair önemli ipuçları barındırıyor. İngiltere merkezli The Sun gazetesine detaylı bir röportaj veren kriminoloji profesörü David Wilson, özellikle katliam sonrasında çeşitli dükkanlarda dakikalar önce korkunç bir eyleme imza atmamış gibi rahat davranışlar sergileyen Bendall’ın psikolojisine dair herkesin gözünden kaçan detaylara ışık tuttu.

Alıntı Metni

2- ‘ELİNDEKİ KAN LEKESİNİN GÖRÜLMESİNDEN KORKMUYOR’

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntüleri analiz etmeye devam eden kriminoloji profesörü David Wilson, gözlerden kaçan ikinci detayın Bendall’ın elindeki kan lekesi olduğunu söyledi. Dükkanın içinde tezgahtarın yanında elindeki madeni paraları karıştıran Bendall, görüntülerde en ufak bir tereddüt içinde olmadığı görülüyor. Wilson, elindeki kan lekesinin dikkatli bir tezgahtar tarafından rahatlıkla fark edilebileceğini ancak Bendall’ın bu olasılığı aklına getirse dahi herhangi bir korku duymadığını söyleyerek ekledi:

Alıntı Metni

3- ‘İTİRAF ETMESİNİN SEBEBİ PİŞMAN OLMASI DEĞİL’

Tüyler ürperten katliam sonrasında çarşıya giden ve daha sonra evin önüne gelip polisi arayan ve suçunu itiraf eden Bendall’a dair en çarpıcı detayın ise katilin polisle kurduğu iletişim olduğunu söyleyen kriminoloji profesörü David Wilson, 32 yaşındaki adamın akıl sağlığının yerinde olmadığına dikkat çekti. Bendall’ın polise “Az önce 4 kişiyi öldürdüm, şimdi sanırım polise ve ambulansa ihtiyacım var” dediğini hatırlatan Wilson, bir katilin bu cümleleri rahatlıkla kurabilmesinin temelinde fazla öz güvenli olması, Bendall’daki narsizmin boyutlarının sosyolojik bazda ne denli tehlikeli bir boyutta olduğunu vurguladı.

Wilson,“Polisle kurduğu iletişim, ekiplerle birlikte tütün ürünü içmek için sergilediği ısrarlı tavır kendinden fazlasıyla emin olduğunu gösteriyor. Davranışlarından ötürü böbürleniyor, hatta kendisiyle gurur duyuyor. Ondaki öz güvenin normal bir seviyede olmadığını bizlere söylüyor. İtiraf etmesi pişman olduğunu değil ancak işlediği büyük suçtan sonra dahi kendisiyle gurur duymaya devam ettiğini, eylemlerini onayladığını gösteriyor” yorumunda bulundu.

Hayri Nalan’ı arabaya kilitledi: Sevdiğimi sanmışım, sevmiyormuşum
Prime, yemek istisnasına, engelli ve yaşlı aylığına zam
Ocak ayından önce zam oranı belirlemek kanunlara aykırı!
PaYLaŞşşş