Kanserle mücadele eden Ünlü oyuncu’dan acı haber geldi! 59 yaşında hayatını kaybetti! Billur Kalkavan kimdir?

Bir süredir kanserle mücadele eden Billur Kalkavan’ın hayatını kaybettiği duyuruldu. Geçtiğimiz dönemde akciğer kanserine yakalanan ve atlatmaya yaklaştığı bilinen Billur Kalkavan’dan acı haber geldi. Ünlü Oyuncu tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiği paylaşıldı.

HAYATINI KAYBETTİ

Haberi doğrulayan Hamdi Alkan sosyal medyadan bir paylaşım yaptı. Alkan paylaşımında “Maalesef kaybettik. Daha fazla direnemedi. Çok üzgünüm. Çok sevdiğimiz bir arkadaşımızdı” ifadelerini kullandı.

BİLLUR KALKAVAN HAKKINDA

Billur Kalkavan, 2 Kasım 1962’de İstanbul Beylerbeyi’nde dünyaya geldi. Annesi Nuyan, babası Nazım Kalkavan olan oyuncunun Rıza adında bir kardeşi var. Ortaokul ve lise eğitimini Amerika’da tamamlayan oyuncu, bir dönem Los Angeles’taki Kaliforniya Üniversitesinde psikoloji dersleri almıştır. 1969 yılında Ayrı Dünyalar filminde canlandırdığı rol ile birlikte sinema dünyasına giriş yapmıştır. Ölüm Peşimizde ve Gece Otostopçusu gibi filmlerde rol alan Kalkavan, 1980 yıllarında tiyatro alanında ilerlemeye başlamıştır. Daha sonrasında pek çok farklı dizi projesinde yer almayı da sürdürmüştür. Sürekli yapımların yanı sıra çeşitli reklam filmlerinde de rol alan oyuncu, 2012 yılında Trophy Türk adlı yarışmada yarışmacı olarak da bulunmuştur.

1qwerrrrr.jpg1qwe34rr.webp

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir