İsmail Ege Şaşmaz: Belki de bu bize Barış Akarsu’nun sürpriziydi!

İsmail Ege Şaşmaz, dün akşam ilk olarak Esenyurt Marmara Park’ta sinemaseverlerle buluştu. Ünlü oyuncu, Barış Akarsu’nun kardeşi Nesrin Akarsu’nun da sürpriz katılımıyla renklenen etkinlikte, merhum sanatçının hayranlarıyla sohbet edip, hatıra fotoğrafı çektirdi ve filmle ilgili kendisine yöneltilen sorulara yanıt verdi.

“İYİ Kİ BANA NASİP OLMUŞ”

Alıntı Metni

“UMARIM BARIŞ’IN RUHUNA DEĞMİŞTİR”

Daha sonra Haramidere Torium AVM’de kurulan özel stantta açıklamalarda bulunan Şaşmaz, filmin hikayesini anlattı: Filmimiz Nesrin Abla (Akarsu) ve Selahattin Baba’nın (Akarsu) izniyle oldu. İki yıllık bir yazım süreci vardı. Sonra ben dahil oldum. Çekimlere başladık. Bir ay Amasra’da, iki hafta İstanbul’daydık. Barış Akarsu’nun yarım kalan şarkısı ‘Merhaba’yı da bize Nesrin Abla getirdi. Bir anda çıktı karşımıza. Belki de bu bize Barış’ın sürpriziydi. O, bunun tamamlanmasını istiyordu ve bu filmde tamamlandı. ‘Merhaba’yı da ben okudum. Umarım Barış’ın ruhuna değmiştir, umarım bizi izliyordur.

“HAYATTA HER ZAMAN UMUT VARDIR”

28 yaşındaki oyuncu, “Senaryoda sizi etkileyen ne oldu, neden böyle bir rolü kabul ettiniz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

Alıntı Metni

“KOLYESİ HEP BOYNUMDA”

Nesrin Akarsu’nun kendisine hediye ettiği boynundaki kolyeyi gösteren İsmail Ege Şaşmaz, “Nesrin Abla bana Barış’ın kolyesini hediye etti. Kolyesi her zaman boynumda. Bana da güç verdiğine inanıyorum. Oynarken de hep yardımı dokundu” dedi.

Yönetmenliğini Mert Dikmen’in yaptığı, senaryosunu Mert Dikmen ve Can Anar’ın kaleme aldığı ‘Barış Akarsu Merhaba’da; 15 yıl önce yaşamını yitiren sanatçıyı canlandıran ve seslendirdiği şarkılarla dikkat çeken İsmail Ege Şaşmaz’ın yanı sıraAlmila Ada, Şafak Pekdemir, Hüseyin Avni Danyal, Ebru Nil Aydın, Metin Coşkun, Aslıhan Kapanşahin ve Burak Satıbol rol alıyor.

‘İsmail Ege Şaşmaz artık manevi oğlum’
PaYLaŞşşş