İbrahim Tatlıses’ten kaza sonrası aramayan dostlarına sitem!

İbrahim Tatlıses’in aracı, Bodrum’da yolda kontrolden çıkarak savrulmuştu. Aracın yandığını gören sanatçının oğlu İdo Tatlıses, yoldan geçen bir araçtan temin ettiği yangın söndürme tüpüyle alevlere müdahale etmişti. Araç içinde sıkışan Tatlıses, kısa sürede gelen sağlık ve itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yaklaşık bir saatte araçtan çıkarılmıştı.

Usta sanatçı, sekiz kişinin yaralandığı kazada ölümden dönmüştü. Hastaneye kaldırılan Tatlıses’in yapılan sağlık taramasında ayak tarak kürek kemiklerinde kırık olduğu tespit edilmişti. Ünlü türkücü, ayağındaki iki kırığa rağmen söz verdiği üzere hayranlarıyla buluşmasını ertelememiş ve sahneye çıkmıştı.

DARGIN OLDUĞU OĞLU YARDIMINA KOŞTU

Tatlıses’in yanına ilk giden isimlerden biri de ilk eşi Adalet Sara ile evliliğinden dünyaya gelen Ahmet Tatlıses olmuştu. Birbirleri hakkında sert sözler söyleyen ve mahkemelik olan ikilinin, feci kaza sonrası barıştığı iddia edilmişti.

Tatlıses kardeşler İdo ile Dilan Çıtak barıştı!

“GECE NEREDEYDİ PEKİ?”

Büyük oğlu Ahmet Tatlıses ile barıştığı yönünde basına yansıyan haberler hakkında gazeteci Bilal Özcan’a konuşan İbrahim Tatlıses, söz konusu iddiaları kesin bir dille reddetmişti. 70 yaşındaki sanatçı, “Ben elimi öptürmem kimseye. Barış marış olmadı. Kimseyle barışmadım. Gece neredeydi peki? Niye gelmedi programa. Ertesi gün kahvaltıda hep beraberdik. Kahvaltıda neredeydi? Hala barış diyor… Artist artist… Geldi, numarasını yaptı gitti” demişti.

Babasının bu açıklaması sonrası sessizliğini bozan Ahmet Tatlıses ise “Son yaşanılan süreçte yine şaşkınlıkla izlediğim, okuduğum, ısrarla yapılan açıklamalar gündemden düşmüyor. ‘Artistlik’ nedir bilmem, malum benim mesleğim değil. Yılların verdiği yaşanmışlıkla yüreğim nasır tuttu zaten çünkü artık biliyorum ayarsız terazide yürek tartılmaz. Verdiğiniz destek ve yanımda olduğunuzu hissettirdiğiniz sağ duyulu mesajlarınız, kalpten yorumlarınız için teşekkür ederim. Saygılarımla” ifadelerini kullanmıştı.

İbrahim Tatlıses: Elif Ada aynı ben

“ARADAN BİR HAFTA GEÇMİŞ”

Tüm bu yaşananların ardından İbrahim Tatlıses’in paylaşımı dikkat çekmişti. Önce alçılarının fotoğrafını yayınlayan ünlü türkücü, paylaşımında; “Ziyaret günümüz kapanmıştır. Adam gününde gerek! Aradan bir hafta geçmiş, e bana ne,? Ben yaptıklarımın karşılığını kazadan çıkarak aldım. Gerisini sizler düşünün. Şükürler olsun Rabbime” demişti. Ünlü ismin bu sözleri kime söylediği merak konusu olmuştu.

“VERDİĞİM SADAKALAR BENİ KORUDU”

İbrahim Tatlıses, kazadan aylar sonra sessizliğini bozdu. Kanal D ekranlarında yayınlanan Magazin D programına konuşan ünlü isim, “Beddua almam. Çok sadaka veririm. Verdiğim sadakalar beni korudu” dedi. Tatlıses kaza anında yaşadıklarını da şöyle anlattı:

Alıntı Metni
Demet Akalın ve Ebru Yaşar’dan Tatlıses açıklaması

“BİR TELEFON KADAR YAKINSIN, ARAMIYORSUN”

Kaza sonrası kendisini aramayan dostlarına sitem eden sanatçı, “Hakkımı helal etmiyorum, herkes kendini bilir. Ben öldükten sonra mı gelecekler ziyaretime? Dünya aradı. İran’dan Irak’tan bile geldiler. Bir telefon kadar yakınsın, aramıyorsun” ifadelerini kullandı.

“SÜPERİN SÜPERİYİM”

Kazada ayak tarak kemikleri kırılan Tatlıses sağlık durumu hakkında da bilgi verdi. ‘İmparator’ lakaplı ünlü türkücü, şöyle dedi:

Alıntı Metni
İdo araçları durdurup, yardım istemiş
PaYLaŞşşş