Dünyaca ünlü aktör Tom Cruise uzay yürüyüşüne hazırlanıyor

Hollywood’da gişe rekorları kıran filmlerindeki aksiyon sahnelerinde dublör kullanmamasıyla ünlü olan Tom Cruise, bu cesur tavrını geçtiğimiz haftalarda bir kez daha göstermişti. Aktör, Güney Afrika’daki Blyde Nehri Kanyonu üzerinde uçan II. Dünya Savaşı’ndan kalma küçük bir çift kanatlı uçağın üzerinde dururken görülmüştü.

Önümüzdeki sene çıkacak olan yeni ‘Görevimiz Tehlike’ filminin çekimleri için uçuş dersleri alan Cruise, sosyal medyada yayınlanan kısa bir videoda tehlikeli bir gösteri yapmıştı. Ünlü isim, ölüme meydan okuyan şovu sırasında kask takmazken, kahverengi bir ceket ve ona uygun bir pantolon giymişti.

“YAKIT AZALIYOR”

Tom Cruise’un, videoda şu ifadeleri kullandığı duyulmuştu:

Alıntı Metni

Başka bir uçak, ünlü ismin olduğu uçağa yaklaşırken yaklaşırken, yönetmen Christopher McQuarrie’nin sesi gelmiş ve Cruise’a filme geri dönmeleri gerektiğini söyleyerek; “Rahatsız ettiğim için üzgünüm Tom. Işığı kaybediyoruz ve yakıt azalıyor” demişti.

‘Onun bir insanı bile sevebildiğini sanmıyorum’

“SİNEMALARDA GÖRÜŞÜRÜZ”

Bunun üzerine Cruise; “Gitmemiz gerekiyor öyle mi? Yakıtımızın az olması iyi değil” şeklinde konuşmasının ardından kameraya gülümseyerek selam vermiş ve “Sinemalarda görüşürüz” demişti. Sonrasında uçaklar, Hollywood yıldızı hala kanadın üzerinde dururken aşağı doğru süzülmüştü.

“DÜNYAYI KURTARABİLECEK TEK KİŞİ”

Son olarak Universal stüdyolarının başkanı Dame Donna Langley, 60 yaşındaki aksiyon adamı Hollywood yıldızının her şey plana uygun giderse Uluslararası Uzay İstasyonu’nda tarih yazacağını gösterecek olan, olası bir filmden bahsetti.

BBC News’a konuşan Langley, aktörün Uluslararası Uzay İstasyonuna bir roketle gitmeyi planladığını söyleyerek; pandemi döneminde Cruise ve yönetmen Doug Liman’ın kendisine ‘aslında dünyada geçen ama sonra başrolün günü kurtarmak için uzaya gitmesi gereken’ bir karakterle ilgili film fikirlerini anlattığını aktardı ve ekledi:

Alıntı Metni
‘Bunu bir erkeğe soramazsınız’

ROLLERİ İÇİN PEK ÇOK ŞEY ÖĞRENDİ

The Mirror’da yer alan habere göre; söz konusu filmle ilgili ayrıntılar da veren Langley, “Tom, kendini dünyayı kurtarabilecek tek kişi konumunda bulan şanssız bir adamı oynayacak” dedi.

Bu; ünlü ismin beyazperde için yaptığı uçakları nasıl uçuracağını öğrenmek, dünyanın en yüksek binasından aşağı inmek ve uçurumlara tırmanmak gibi pek çok şaşırtıcı şeyden biri olacak.

SAPACE X VE NASA İLE BİRLİKTE ÇALIŞACAKLAR

Öte yandan daha önce Thrillist’e konuyla ilgili koşuşan yönetmen, “Bir yapımcı size, ‘Uzayda bir film çekmeyi deneyelim’ gibi çılgınca bir şey teklif ettiğinde ve Nasa, SpaceX ve Tom Cruise bu projeye katıldığında biraz daha ‘yenilikçi’ oluyorsunuz” ifadelerini kullanmıştı.

Tom Cruise ve daha önce ‘Yarının Sınırında’da çalıştığı, uzayda geçecek olan filmi de yönetmesi beklenen Liman’ın, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda çekilecek ilk uzun metrajlı film için Elon Musk’ın şirketi Space X ve NASA’yla işbirliği yapacağı açıklanmıştı.

Tom Cruise’un film setini koyunlar bastı!
PaYLaŞşşş